FOTBAL. Victorie pentru Luceafărul Oradea într-un meci amical

sport luceafarul cantonament

Luceafărul Oradea continuă seria de jocuri de pregătire pe plan local. Formaţia de liga a doua a disputat o dublă partidă în compania Unirii Livada; ultimul joc a fost câştigat, miercuri seară, de "luceferi" cu scorul de 3-0.

A fost un meci dominat de fotbaliştii mult mai experimentaţi ai lui Cornel Țălnar, care au marcat repede, în minutele 3 şi 22, prin Codoban şi Alexandru Iacob. Golul trei al orădenilor a purtat semnătura lui Marius Matei, care a înscris în minutul 67 printr-o lovitură de cap.

Antrenorul Cornel Ţălnar l-a folosit în partida de miercuri pe fundaşul Andrei Cordoş, un fotbalist cu o bogată experienţă în Liga I.

Următorul joc de pregătire va avea loc sâmbătă, de la ora 11:30, în compania Universităţii Cluj.

Redactor: Adrian Ciucuriţă