Medalii de aur, argint şi bronz pentru pompierii bihoreni

Loc I - plt. Lipai Bogdan

La competiţia care s-a desfăşurat în Piatra Neamţ, între 18 și 20 mai, au participat sportivi din cadrul unităţilor de pompieri din ţară. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă "Crişana" a fost reprezentat de patru subofiţeri din cadrul Detaşamentelor 1 şi 2 de Pompieri Oradea. Toți au reușit să obțină medalii la mai multe probe sportive.

La săritura în lungime, la categoria de vârstă 35 - 45 ani, plutonierul Bogdan Lipai (foto sus) a ocupat prima treaptă a podiumului. Tot el a obţinut locul al II-lea la 100 metri.

Același loc secund a fost obținut la săritura în lungime, categoria peste 45 ani, de plutonierul adjutant şef Daniel Carţiş. La 1500 de metri plutonierul adjutant Robert Nagy şi sergentul major Adrian Mălăieş au obţinut locul al treilea la categoriile 35 - 45 ani, respectiv sub 35 de ani.

La proba de cros - 6000 metri, sergentul major Adrian Mălăieş a ocupat locul al doilea, iar la 4000 metri plutonierul adjutant Robert Nagy s-a clasat pe poziția a treia a podiumului.

Editor web: Adrian Laboș