POLO. Dinamo - CSM Digi Oradea 8-9. Victorie obţinută în ultimele 25 de secunde

polo2

Dinamo a încheiat primul sfert în avantaj, 3-2, iar diferenţa de un gol s-a menţinut pe tabelă şi în următoarele două reprize. Cupic a restabilit egalitatea la 7, cu 5 minute înainte de final, iar Mihnea Gheorghe chiar i-a adus, pentru prima oară, în avantaj pe orădeni.

Dinamo nu a renunţat şi a punctat încă o dată, însă experienţa campioanei şi-a spus cuvântul. Ramiro Georgescu a adus victoria pentru CSM Digi Oradea, cu un gol marcat în ultimele 25 de secunde ale meciului.

"Ne-a trecut glonţul pe la ureche. Cred că ne-a trecut ditamai torpila pe lângă ureche. Dinamo a jucat foarte bine, noi am jucat prost în apărare şi am ratat tot ce se putea în atac", a comentat Mihnea Chioveanu.

În urma acestui rezultat, CSM Digi Oradea se menţine pe locul 2 în campionat, la 6 puncte în urma Stelei.