POLO. Steaua - CSM Digi Oradea 11-7

sport steaua csm 2

Steaua şi-a luat revanşa după eşecul din primul meci cu CSM Digi Oradea, care va terminat sezonul regulat pe locul secund. După ce pierduseră ambele întâlniri de la Oradea, elevii lui Kalman Kadar aveau nevoie de un nou succes şi au condus pe tot parcursul meciului.

A fost 6-4 la pauza mare şi 11-7 la final pentru stelişti, care vor intra astfel de pe primul loc în play-off, unde vor încerca să oprească hegemonia rivalei CSM Digi, campioana ultimelor opt sezoane.

Cel mai bun marcator al învingătorilor a fost sârbul Djordje Filipovic, cu 4 goluri.

În alt meci, Dinamo a fost învinsă în propriul bazin de Sportul Studenţesc Corona cu scorul de 11-10, dar a încheiat sezonul regulat pe locul al treilea, graţie golaverajului mai bun. Dinamo învinsese în prima partidă, jucată joi, cu 7-5.