ASU Poli, învinsă în Valea Domanului. Echipa timișoreană a pierdut amicalul cu Metalul Reșița, 1-2

asu poli-1

Golul elevilor lui Sorin Brîndescu a venit de la Ghinescu, care a împins în poartă un șut al lui Bădăuță respins în față de Zimmermann. Avantajul timișorenilor n-a durat însă decât două minute, după ce Chițu a înscris din marginea careului. A urmat o perioadă mai bună a cărășenilor, care au periclitat poarta alb-violeților, prin Claudiu Ionescu și Feher, pentru ca, în minutul 42, Istvan Szabo să își aducă echipa în avantaj.

În repriza secundă, ambii antrenori și-au rulat opțiunile de rezervă, astfel că ritmul nu a mai fost la fel de susținut ca în prima repriză, iar ocaziile clare de gol au lipsit.

ASU Politehnica va disputa următorul amical duminică, pe „Știința", de la ora 20, în compania unei alte divizionare secunde, FC Bihor Oradea, prilej cu care va fi prezentat și lotul echipei pentru Liga a III-a. Metalul Reșița va încheia seria amicalelor sâmbătă, de la ora 11, cu un joc în deplasare, la UTA Bătrâna Doamnă.

Reporter: Claudiu Sav
Operator: Dan Șoșdean
Editor web: Călin Țenche