Echipa care va reprezenta Timișul la barajul de promovare în Liga a III-a se decide la "masa verde"

asu poli

Alb-violeţii au terminat sezonul pe locul doi, în urma Ghirodei, dar situaţia la vârf se poate schimba în această săptămână, când se întruneşte Comisia de Disciplină a Asociaţiei Judeţene de Fotbal. În funcţie de cum va fi judecată neprezentarea Chişodei pentru al doilea meci consecutiv, la baraj va merge Poli sau Ghiroda.

Pe Aranca, timişorenii au avut probleme în prima repriză, încheiată cu scor alb; dar s-au dezlănţuit în cel de-al doilea mitan. Poli s-a impus cu scor de tenis, 6-0, dar şi contracandidata din Ghiroda s-a întors cu toate punctele din deplasarea de la Racoviţa, printr-ul gol marcat în minutul 94. La finalul sezonului, echipa antrenată de Alin Miloş are un punct în plus faţă de gruparea alb-violetă.

Cazul „Chişoda" ar trebui judecat pe 5 iunie. Comisia de disciplină s-ar putea întruni totuşi mai devreme, pentru că în aceeaşi zi, AJF Timiş trebuie să trimită către Federaţia Română de Fotbal echipa care o va reprezenta la barajul de promovare în Liga a III-a.

reporter: Ionuţ Suciu
operator: Adrian Ionescu
editor web: Călin Țenche