Egal în amicalul Timişoara - Arad

acs

Cea mai mare ocazie a primei reprize au avut-o arădenii care au ratat un penalty prin Voicu. Până la pauză, UTA a mai luat o dată bara la ţintă însă scorul a rămas nemodificat. A doua repriză a adus două ocazii şi pentru timişoreni, dar fără efect pe tabelă.

Dan Alexa a rulat aproape tot lotul, cu excepţia nou-venitului Nikiema. Pentru ACS Poli este a două remiză albă din actuala stagiune de pregătire în timp ce arădenii se reabilitează prin acest rezultat în faţa echipelor din Timişoara, după ce au fost învinşi vineri de Ripensia cu 4-2.

ACS Poli continuă seria amicalelor în judeţul Arad sâmbătă, atunci când va juca la Sebiş în compania liderului din seria a patra a Ligii a III-a, Naţional Sebiş.

Reporter: Dan Codre
Operator: Cristian Kovacs
Editor web: Călin Țenche