Handbaliştii lui Poli, prima înfrângere pe teren propriu

hc poli 1

Oaspeţii şi-au creat avans încă din primele minute ale meciului, iar după un sfert de oră conduceau deja cu 11-6. Timişorenii nu şi-au revenit decât la pauză, atunci când tabela indica deja 17-11, în favoarea grupării din Harghita.

Repriza a doua a marcat o încercare de reviriment a lui Poli, care a reuşit să strângă până la două lungimi, cu 14 minute rămase de disputat. Omogenitatea oaspeţilor şi forma bună a portarului Tevadze au păstrat însă avansul Odorheiului, care a scăzut la un singur gol abia cu opt secunde înainte de ultima sirenă, când nimic nu s-ar mai fi putut întâmpla.

CU opt goluri, Irimescu a fost cel mai bun marcator al Politehnicii. Etapa viitoare, alb-violeţii joacă în deplasare, pe terenul Energiei Tîrgu Jiu.

Redactor: Ionuţ Suciu
Operator: Viorel Jiva
Editor web: Călin Țenche