Încă o remiză spectaculoasă în Capitală

adrian petrea bucuresti

Cu spaniolul Humet în mare formă, echipa pregătită de Zvonko Sundovski s-a distanţat încă din start şi a condus la pauză cu 17-12. La reluare, bănăţenii s-au apărat mai bine şi s-au apropiat, treptat, de gazde. Oaspeţii, pentru care Ilie Vaidasigan a marcat de zece ori, au trecut pentru prima oară la conducere cu cinci minute rămase.

„Probabil o relaxare din partea noastră, dar nu înțeleg de ce am avut această relaxare”, a spus Marius Stavrositu, de la CSM București.

„Noi suntem obișnuiți cu răsturnările acestea de situații, probabil suntem echipa-spectacol a campionatului”, a declarat și Adrian Petrea.

CSM Bucureşti a anulat deficitul de două goluri din ultimele cinci minute, dar, ca şi în meciul cu Chambery, a ratat la ultima fază, prin Milosevic. Partida s-a terminat cu scorul de 29-29, iar pe bucureşteni îi aşteaptă acum meciul din Cupa EHF, cu suedezii de la Ystads. Partida din Sala Polivalentă va fi în direct la Digi Sport 2, sâmbătă, de la ora 13:00.