Mai aproape de primul loc

uta brasov

Puștiul de 17 ani Dennis Man a reușit dubla la prima fază a reprizei secunde și la 3-0 arădenii s-au relaxat. Ene a redus din avantaj, iar Hlistei și-a lăsat colegii în 10 după ce a luat al doilea galben pentru simulare. Strătilă a ratat incredibil golul de 4-1, iar apoi emoțiile au crescut după ce Matei i-a adus pe brașoveni la doar un gol în spate. Se putea termina chiar 3-3 dacă Rusu nu trimitea mult peste din șase metri.

A doua repriză a fost a echipei mele. Am avut ocazii și în prima repriză, dar mai ales în cea de-a doua când puteam reveni de la scorul de 3-0”, a spus, la final, Mihai Stere, antrenorul celor de la FC Brașov.

Până la urmă, arădenii s-au impus la limită cu FC Brașov, 3-2, la debutul ligii secunde pe 2016.

„Fiind în inferioritate numerică aproximativ o repriză, ne-a dus în dificilutate pe final și in-extremis, poate cu puțină șansă, am reușit această victorie și ceea ce ne-am propus, să începem cu dreptul și să rămânem agățați acolo unde am fost la final de an și peste an”, a declarat și omologul său, Roland Nagy.

UTA Bătrâna Doamnă se vede din nou la Digisport, duminică, de la ora 11:00, în deplasare, cu FCM Baia Mare.

Reporter: Claudiu Sav

Operator: Dan Șoșdean