Urşii, la un pas de surpriză. BC Timba - BC Mureş Tg.Mureş 72-75

timba

Fără nou-venitul Miskovic, accidentat cu două zile înainte de meci, dar cu Pavle Reljic şi Joshua Blunt printre titulari, timişorenii au dominat prima repriză şi au intrat la cabine cu 43-36. Oaspeţii au echilibrat jocul în sfertul trei, iar în ultimul parţial s-a intrat cu egalitate pe tabela de marcaj. Nervi mai tari au avut oaspeţii. Urşii au ratat nu mai puţin de şapte aruncări libere şi au pierdut cu 72-75.

Este cea de-a noua înfrângere din zece meciuri disputate de BC Timba în actuala ediţie de campionat. Echipa din Timişoara se deplasează etapa viitoare pe terenul lui Gaz Metan Mediaş, grupare care, la sfârşitul săptămânii, a provocat prima înfrângere Stelei Bucureşti, chiar în fieful bucureştenilor.

Redactor: Ionuţ Suciu
Operator: Mihai Pop
Editor web: Călin Țenche