Victorie în primul meci oficial. UTA Bătrâna Doamnă a învins Viitorul Craiova, cu 3-1

uta

Fostul golgeter al lui Poli, Szabolcs Szekely, a marcat chiar la primul meci oficial pentru arădeni, deschizând scorul în minutul 13.

După o primă repriză, fără alte acţiuni notabile la vreuna din porţi, oltenii au egalat prin Crăciun care a fost ajutat din plin în marcarea golului de denivelările din gazon, dar şi de lipsa de inspiraţie a portarului arădenilor.

UTA a trecut din nou în avantaj în minutul 72 după un corner executat de Copil şi reluat în poartă de Hlistei. Tabela a fost închisă tot de arădeni în minutul 79 după ce Filaret a fructificat centrarea lui Burlă. În urma acestei victorii, UTA se menţine în lupta pentru promovare în liga a doua.

Arădenii sunt deocamdată la 4 punte în spatele liderului Naţional Sebiş, care are însă şi un meci mai mult disputat.

Reporter: Dan Codre
Operator: Cristian Kovacs
Editor web: Călin Țenche