La fel ca în tur: Autobergamo Deva - United Galați, 3-3

13-united-000
Autobergamo Deva și United Galați au remizat în derby-ul începutului de an în Liga I de futsal. Fără Florin Ignat și Adrian Pânzaru, hunedorenii au găsit greu drumul spre poartă, în prima repriză, iar gălățenii au profitat și au intrat în avantaj la pauză, după reușita lui Apostol.

Gazdele au revenit însă mult mai montate de la vestiare în doar 20 de secunde au întors scorul, grație unei „duble" semnate de căpitanul Cristi Matei, asistat, de fiecare dată, de fratele său, Robert. Moldovenii au replicat prin Crăciun, care a punctat simplu, din careu, însă s-au văzut conduși încă o dată, după ce Robert Matei a transformat o lovitură de penalitate. Elevii lui David Asandei și-au păstrat însă luciditatea și au stabilit scorul final, cu cinci secunde înainte de final, prin Emanuel Moldoveanu. 3-3, la fel ca în tur, iar de remiza dintre cele două profită Informatica Timișoara, care devine noul lider, după succesul 3-8 de la Sfântu Gheorghe.