Pas important spre semifiniale

informatica
Informatica Timişoara a făcut spectacol pe terenul celor de la Dunărea Călăraşi, de care a trecut cu 6-0 în primul meci din sferturile de finală ale Ligii I la futsal.

După cinci minute şi jumătate de joc era deja 2-0 pentru vicecampioana României, graţie reuşitelor lui Simic şi Rakic. În debutul reprizei secunde, Felipe Oliveira a dus scorul la 3-0 pentru oaspeţi, apoi vedeta timişorenilor, Savio, a reuşit o "dublă". Dunărea a riscat pe final şi a scos inclusiv portarul. Simic a profitat si a marcat în poarta goală. Meciul 2 se va disputa luni, la Timişoara, iar dacă bănăţenii se impun din nou, vor avansa în semifinale. În penultimul act, Informatica ar juca împotriva câştigătoarei dintre Spicom Sfântu Gheorghe şi liderul sezonului regulat, United Galaţi.