EURO 2016. Belgia umilește Ungaria în optimi

belgic

MECIUL SE ÎNCHEIE CU VICTORIA BELGIEI

Minutul 90+1. GOOOL BELGIA. Carrasco face 4-0.

Minutul 80. GOOOL BELGIA. Hazard face 3-0. A preluat la marginea careului, a venit în centru după care a șutat pe jos, plasat, în stânga lui Kiraly.

Minutul 78. GOOOL BELGIA. Înscrie Batshuayi, după o pasă foarte bună de pe stânga a lui Hazard.

Minutul 45+1 - PAUZĂ

Minutul 42 - OCAZIE URIAȘĂ BELGIA! Mertens, aflat pe linia puntului cu var, rămas singur cu Kiraly, a șutat, dar portarul ungurilor a respins extraordinar.

Minutul 10. GOOOL BELGIA. Toby Alderweireld marchează cu o lovitură de cap.

ECHIPELE DE START

Ungaria: Kiraly - T. Kadar, Guzmics, Junasz, Lang - A. Nagy, Gera - Lovrencsics, Kleinheisler, Dzsudzsak - Szalai

Selecționer: BerndStorck

Belgia: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Nainggolan, Witsel - Mertens, De Bruyne, Hazard - R. Lukaku

Selecționer: Marc Wilmots.

„Pe hârtie suntem favoriţi, pe teren e altceva. Este evident că vom încerca să câştigăm şi să mergem mai departe. Am dorit să evităm echipe grele precum Spania, dar asta nu înseamnă că vom avea un meci uşor. Vom trata cu respect Ungaria, a meritat să ajungă în optimi şi nu o vom subestima”, a comentat Witsel.

Partida Belgia - Ungaria se poate vedea în reţeaua RCS - RDS, în direct la Pro Tv, astăzi de la ora 22:00.