JO Rio 2016 | Rezultatele sportivilor români după a opta zi de concurs

steag romania -agerpres

Iată rezultatele sportivilor români care au concurat în ziua a opta a Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro:

Atletism - triplusalt. Elena Andreea Panţuroiu şi Cristina Bujin s-au clasat pe poziţiile 16, respectiv 30 şi nu s-au calificat în finală.

Canotaj - Echipajul de 8+1 format din Roxana Cogianu, Ioana Strungaru, Mihaela Petrilă, Iuliana Popa, Mădălina Bereş, Laura Oprea, Adelina Bogus, Andreea Boghian şi Daniela Druncea a câştigat medalia de bronz.

Atletism - 3000 de metri obstacole. Ancuţa Bobocel s-a clasat pe locul 38 după serii şi nu s-a calificat în finală.

Atletism - 400 metri. Bianca Răzor a ocupat locul 33 după serii şi nu s-a calificat în semifinale.

Box - Mihai Nistor a fost învins la decizie (1-2) de iordanianul Iashaish Hussein în turul doi al categoriei +91 kg.