Sari la conținut

Lista tuturor candidaţilor la Primăria Capitalei şi la primăriile de sector

Primăria Municipiului Bucureşti:

1. Mirel Amariţei - ProDemo
2. Daniel Barbu - ALDE
3. Cătălin Berenghi - independent
4. Nicuşor Dan - USB
5. Bogdan Diaconu - PRU
6. Petrică Dima - PSRO
7. Gabriela Firea - Alianţa PSD+UNPR
8. Iulia Gorea-Costin - PNŢCD
9. Niculae Neamţu - Partidul Republican
10. Cătălin Predoiu - PNL
11. Adrian Severin - PDS
12. Robert Turcescu - PMP

Primăria Sectorului 1:
1. Daniel Tudorache - PSD
2. Alexandru Nazare - PNL
3. Eugen Tomac - PMP
4. Laura Chiriac - ALDE
5. Clotilde Armand - USB
6. Andrei Piticaș - PRU
7. Gheorghe Pădure - independent
8. Ionuţ-Aurelian Chermenschi - PER
9. Carmen-Dorina Petroşel - Partidul Socialist Român
10. Maria Chirtoacă - PDS


Primăria Sectorului 2:
1. Augustin Hagiu - PRU
2. Dan Cristian Popescu - PNL
3. Radu Mihai Cristescu - PMP
4. Andrei Răzvan Condurăţeanu - PSRO
5. Mugur Mihai Toader - PSD+UNPR
6. Antoneta Georgeta Alexandra Bugner - USB
7. Stelian Damov - ALDE
8. Cezar Cătălin Marin - PPU(social-liberal)
9. Dumitru Pelican - PER
10. Rodica Dorina Roman - Partidul Socialist Român
11. Gigel Andrabulea - PDS


Primăria Sectorului 3:
1. Robert Negoiţă - PSD+UNPR
2. Daniel-Florin Ghiţă PRU
3. Roxana-Sanda Wring - USB
4. Cristina Ancuţa Pocora - PNL
5. Elena Petrescu - ALDE
6. Cristian Petrescu - PMP
7. Tudor-Gabriel Turiceanu - PPU(social-democrat)
8. Cristel Sabău - PER
9. Constantin Panait - independent
10. Florin-Ştefan Vasile - PDS

Primăria Sectorului 4:
1. Radu Răzvan Bratu-Iorga - PRU
2. Ioan-Răzvan Sava - PNL
3. Daniel Băluţă - PSD+UNPR
4. Marin Ştefănel Dan - PMP
5. Ştefan Spiridon - ALDE
6. Constantin-Titian Filip - PSRO
7. Virgil Nicorescu - PDS
8. Dumitru Dobre - USB
9. Paul Constantin Marinescu - Partidul Socialist Român
10. Ovidiu Dumitru Zară - Partidul Mişcarea Liberală

Primăria Sectorului 5 (Nu sunt afişate pe site candidaturile definitive, ci doar la avizierul Primăriei):
1. Rodica Toth - PSRO
2. Daniel Florea - PSD
3. Ovidiu Raeţchi - PNL
4. Valentin Niţu - PMP
5. Marian Vanghelie - PDS
6. Dan Marian - ALDE
7. Bogdan Lencu - PRU
8. Florin Grigorescu - USB
9. Marian Spânoche - PND

Primăria Sectorului 6:
1. Ştefan-Viorel Florescu - independent
2. Gabriel Mutu - PSD+UNPR
3. Răzvan Horia Mironescu - PNL
4. Ioan Dinuţă - PRU
5. Robert Stan - ALDE
6. Ştefan Enache - PMP
7. Danil Tulugea - PND