Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Arad

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Arad, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central. Pe liste figurează atât actuali parlamentari, cât și oameni aflați la începutul carierei politice.

Bulletin vot alegeri agerpres 7695483

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcare Populară

Camera Deputaților

Remeţan Florin

Rus Ramona

Craivan Camelia-Eugenia

Vlasiu Alexandru

Iştoc Mircea

Lengyel Edit

Cordoş Ioan

Muntean Ionela-Maria

Matica Ciprian-Ioan

Senat

Dimofte Silviu-Sorin

Gherman Petru

Margea Aurica

Paul Alexandru

Stanciu Pasc-Nicu

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Farago Petru

Bognar Levente

Sipos György

Haász Tiberiu

Kovacs Emeric

Jámbor Ileana

Zagoni Szabo Andrei

Pál Norbert-Ervin

Pero Tamas-Carol

Senat

Király András-György

Cziszter Kálmán-András

Korondi-Józsa Erica

Erdős Valentin

Papp Atila-Iosif

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Varga Glad-Aurel

Pistru-Popa Eusebiu-Manea

Boghicevici Claudia

Bîlcea Ovidiu-Sergiu

Falcă Gheorghe

Faur Lazăr

Popescu Sebastian-Ovidiu

Boca Bogdan-Vlad

Demian George-Adrian

Senat

Cristina Ioan

Șcheau Ion

Stan Simona-Lucia

Crişan Corina-Anka

Salaşan Cristian-Ioan

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Mureşan Adrian-Pavel

Ţica Vasile

Ranca Ramona-Florina

Petruţa Viorel

Spătaru Fabian-Nicolae

Curta Constantin Arad

Maliţa Ioan Arad

Popa Alexandra Maria

Subu Dorel-Nicuşor

Senat

Ţigănaş Otilia

Maghici Dorin

Toduţa Dimitrie

Iancu Petru

Petruţa Gheorghina-Daniela

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Calimente Mihăiţă

Dihel Mariana Daniela

Vasii Nicolae

Şimon Ioan-Dan

Stoica Valentin-Cristian

Tuturici Ioan-Liviu

Magda Marius-Mihai

Lucoaie Ionică-Marcel

Junjan Mărioara


Senat

Galiş Florin

Mădăluţă Ramona-Carmen

Trifon Daniel

Onel Alexandru-Fica-Mircea

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Căprar Dorel-Gheorghe

Tripa Florin-Dan

Todor Adrian

Videscu Cristian-Ioan

Vasilescu Florina-Lucia

Sulincean Marius-Mircea

Pocrişer Dan-Ştefan

Irimie Cecilia-Gabriela

Tăşedan Alexandru

Senat

Fifor Mihai-Viorel

Furău Gheorghe-Oto

Vodicean Ioan

Ignuţa Daciana-Gianina

Herbei Ioan-Nuţu

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Popescu Virgiliu-Angel

Neamţ Valentin-Paul

Mărculescu Monica-Lenuţa

Marini Nicolae

Lelea Voichiţa

Julean Rozalia

Crestin Gheorghe

Clej Gheorghe

Gyűre Tiberiu-Alexandru

Senat

Mărculescu Gheorghe-Eugen

Tutunaru Sorina

Marini Andrei-Sebastian

Gui Romulus

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Vlad Sergiu Cosmin

Sfărăilă Dan Mihai

Stan Ion Arad

Costea Ioan-Cătălin

Cotos Elena

Răpcău Daniel-Ioan

Rus-Miţco Ioan-Dorin

Preda Ovidiu-Alin Arad

Barz Marius-Costel

Senat

Wiener Adrian

Postăveanu Vasile-Bogdan

Stana Carmen-Maria

Vornicu Ciprian

Ciobanu Elena-Simona

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Folea Raul-Corneliu

Neamţu Manonalita-Radiana

Marinovici Sebastian

Săbău Mihai Radu Mircea

Micu Florin

Rău Teodor-Ion

Marta Petru

Ţica Lucian-Leontin

Mirică Gheorghe

Senat

Boldiş Viorel

Paroş Ovidiu-Adrian

Mogoş Radu-Nicu

Ciupa Marius

Brezuleanu Firuţa

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Tripon Gabriela

Senat

Lelik Mihai-Francisc

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Tomoiagă Dumitru-Marian

Boci Gheorghe

Jurcuţ Camelia-Angela

Hodăgeu Radu

Orban Doru

Mihuţ Adalin-Emil

Negrescu Ramona-Alina

Senat

Bota Silviu-Cornel

Pȃrloagă Radu-Dan

Ludae Călin-Ioan

Mocuţa Simona-Dorina

Independent

Ardelean Lia