Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Argeș

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Argeș, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central. Pe liste figurează atât actuali parlamentari, cât și oameni aflați la începutul carierei politice.

alegatori vot stampila-1

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Bulf Cornel-Cătălin

Frătică-Dragomir Alina-Mihaela

Dima Eduard-Ștefan

Preoteasa Mariana

Făgărășanu Gheorghe

Niță Victor Argeş

Popescu Sorin-Ionuț

Mira Eugen

Bădoi Dana-Georgeta

Popescu Dan-Radu

Zărnescu Magdalena-Crina

Gorgoi Vergiliu

Senat

Diaconescu Cristian

Bălan Nichifor

Galbenu Floarea-Luminița

Alexăndrescu Mihai-Alexandru

Chirănescu Ion

Stănciulescu Gabriel-Mihai

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Nagy Eva

Fodor Iozsef-Pal

Blasko Maria-Magdolna

Kocsis Zoltán

Szasz Mihály-János

Ambrus Emese

Szász Levente-Loránd

Ilyés Lóránd

Palko Árpád

Tofalvi Márton-Zsolt

Keszeg János-Attila

Bokor Barna-János

Senat

Fülőp Bela Hunedoara

Kálmán Attila

Miklos Árpád

Denes Ildiko

Debreczeni Iosif

Pongracz Alexandru-Endre

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Bica Dănuț

Sîrbu Ioan

Constantinescu Lidia

Gardin Florin

Postelnicescu Marius-Dorel

Vasilescu Victor-Gabriel

Tică Manuel

Perianu Radu-Valeriu

Bănică Gheorghe

Dumitrașcu Maria-Cătălina

Moșteanu Florentin-Andrei

Sofianu Narcis-Ionuț

Senat

Popa Ion

Doru Olimpia

Baicea Ion

Nae Eugen

Barbu Nicolae

Tofan Gelu

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Manolache Marius

Costea Alexandru-Valentin

Vlad Constantin

Bucur Oliver

Stoian Ion-Liviu

Iftode Adina

Coman Daniel

Mincu Gheorghe-Sorinel

Graur Sever

Iftode Sabina

Mișurnov Valeriu

Bărăscu Narcis Ionuț

Senat

Făgărășu Silviu

Constantinescu Ion

Diaconu Gheorghe

Gherman Armin-Marian

Cusmir Vasilica

Gherghescu Constantin-Marian

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Gerea Andrei-Dominic

Ivan Marius-Bogdan

Scarlat Ilie Argeş

Matei Florian-Codruț

Pană Nicolae

Pavel Elena-Rodica

Mazilu Nicolae

Molea Gheorghe

Vasile Ion-Dan

Zenovie Manuel

Fulga Marian

Florea Daniel

Senat

Pendiuc Tudor

Brătulescu Simona-Mihaela

Tudorache Iulian-Robert

Iacșa Aurel

Ungureanu Maria-Liliana

Mățăoanu Narcis-Nicolae

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Vasilică Radu-Costin

Drăghici Mircea-Gheorghe

Bucura-Oprescu Simona

Georgescu Nicolae

Rădulescu Cătălin-Marian

Velcea Nicolae

Stancu Daniel-Sorin

Pîrvu Marius

Mărășoiu Dorin

Preda Marin

Diaconu Gheorghe

Senat

Valeca Șerban-Constantin

Marin Gheorghe

Stocheci Cristina-Mariana

Dobrea Maria

Clipici Marian

Sîrbu Gheorghe

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Suru Nicolae-Cătălin

Dinescu Gheorghe

Ștefănescu Marcel-Cristian

Aldea Ionel-Sebastian

Neață Livia-Elena

Barbu Dumitru-Cătălin

Mincă Angela Petronica

Olteanu Constantin-Răzvan

Țârlui Alin-Elvis

Murgu Silvestru

Bernard Miliuța

Văduva Ciprian

Senat

Lulea Mirela

Dumitrescu Marius

Banu Gheorghe

Aldea Raluca

Voicu Ion

Dobrescu Florin-Cătălin

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Moșteanu Liviu-Ionuț

Marinac Daniel

Boloșteanu Carmen-Victoria

Șerban Ionel

Ilie Marius-Iulian

Cîrstea Adrian-Ștefan

Senat

Mihăescu Laurențiu-Cosmin

Niculescu Daniel-Constantin

Tuță-Osman Doina

Forgo Irina-Anca

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Pascu Elena Argeş

Cojanu Aurel

Rădulescu Constantin

Cănuță Constantin

Neacșa Mădălina

Coman Eugenia

Bageac Iulian-Aurel

Marghiolu Constantin

Bălae Ionel

Bîlcă Oana-Mădălina

Mușat Florentina-Mădălina

Tănase Maria

Senat

Jinga Gheorghe

Căpățînă Dănuț

Manolescu Petre

Ghilencea Violeta

Ștefănescu Ionel-Niculae

Popescu Mihaela

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Udrea Carmen

Buliga Cristina-Alexandra

Dumitru Andreea

Munteanu Florian

Toma Daniel

Lungu Virginia

Lupașcu Gina

Țițeica Florian

Hornea Ion

Scîntee Remus-Daniel

Bonațiu Ioana

Făcăleț Eugen-Cosmin

Senat

Georgescu Lota-Corina

Cloșcaru Octavian

Turturică Florea

Mincu Mariana

Roman Ionel

Dudău Viorel

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Rotaru Gheorghe

Voicu Ilie

Drugău Viorel

Costache Elena

Mandu Vasile

Iordache Elena

Ștefan Marilena

Popescu Ionica

Chiriță Viorel

Ungureanu Ileana

Vâlcea Inginer

Oprea Niculina

Senat

Miu Ion

Ștefan Valeriu-Claudiu

Bondoc Nicolae

Matei Anca-Elena

Pascu Valentina

Soare Steliana

Independent

Dinu Dănuț