Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Covasna

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Covasna, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

stampile vot - roaep

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Goga Octavian

Teacă Alexandru

Neagovici Gheorghe-Constantin

Neculae Claudiu

Muntean Ionuț-Dragoș

Șarlea Anamaria

Senat

Baciu Gheorghe

Roșca Ancuța

Negrilă Simona

Nedelea Mihaela

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Benkő Erika

Márton Arpad-Francisc

Kulcsár-Terza József-György

Könczei Csaba

Dezső Csongor-Attila

Oltean Csongor

Senat

Fejér László-Ödön

Miklós Zoltán

Makkai Péter-János

Sütő Mária-Rita

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Bote Corina

Pătru Constantin

Bucur Mirela-Liliana

Băilă Anca-Maria

Senat

Tabalai Gheorghe

Bularca Radu-Lucian

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Agrigoroei Gică

Diaconu Ion

Iorescu Ramona

Avram Iancu

Tohonean Rodica

Tincu Vasile

Senat

Popica Aneta

Manole Victor

Iorescu Ana-Maria

Toader Anton

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Platon Ștefan

Bularca Mihai

Băncilă Leca

Goga Attila

Bularcă Nicoleta

Szekeres Elek

Senat

Nasta Nicolae

Șimon Gheorghe

Suciu Dan

Aioanei Teodora

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Grama Horia

Morar Cătălin-George

Enea Nicolae

Pârvan Rodica

Mike Gabriella

Barbu Bogdan

Senat

Tănase Ionela

Teacă Florentina

Marin Gheorghe

Neagovici Vasile-Cătălin

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Robescu Florentin

Cerbu Cristina

Neagoe Marcela

Oancea Șerban-Andrei

Țîrcomnicu Florin

Badea Costel Municipiul

Senat

Vartic Camelia

Boiceanu Cătălin

Vasilescu Dan

Flamaropol Hristu-Ștefan

Dobîndă Florin

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Márk Előd-Miklós

Senat

Miulescu Lucian-Mihai

 

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Marinescu Radu-Dumitru

Ruța Anamaria

Niste Eduard

Dăndărău Marilena

Leon Paulică

Dobrean Andrei-Bogdan

Senat

Vlădărean Valer

Colț Maria

Cherciu Vasile

Cucu Gheorghe

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Molnár Andrei

Iordănescu Elena

Constantin Nicolae-Daniel

Stanca Vasile

Stanca Adriana

Senat

Tănase Constantin

Tănasie Margareta

Grigore Dumitru

Georgescu Luigi