Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Olt

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Olt, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

stampila vot

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Niculescu Dumitru

Tănasie Florin-Silviu

Constantin Daniel-Ion

Răduinea Horia-Valentin

Florescu Cosmin

Stănculescu Ionela

Broboană Mihaela

Țenea Cristian

Senat

Mone Aurel

Bîrlădeanu Cristian

Borța Laurențiu Mihai

Chiriță Camelia Olt

Iancu Teodor-Claudiu

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Szűcs Ioan

Fancsali János

Balog Tamás-Tivadar

Márton Zsófia

Kolumbán Dávid

Szenas Szabolcs

Kislaki József-András

Kemeri Feri Attila

Senat

Berek Stefan

Lőrincz Ildiko

Angi Zoltán

Udvardi Arpad

Gergely Istvan-Csaba

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Știrbu Gigel-Sorinel

Moisescu Ion

Stana Dan

Gherghiță Ionela-Nicoleta

Ciaușu Ana-Maria

Nicolescu Gabriel-Florin

Cîrloganu Silviu-Mihai

Băețica Tomel

Senat

Mirea Siminica

Iordache Andrei

Mulțescu Adrian

Ciocan Ion

Spiridon Ion

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Ionică George-Alexandru

Mihai Alina-Mariana

Boagiu Mădălina-Floriana

Jianu Bogdan-Florinel

Marinescu Dumitru

Bratu Marin

Verdeș Iulian-Răzvan

Gușă Anamaria

Senat

Grosu Mihai

Potecaru Mircea

Mușetescu Constantin

Călin Marinela-Viluța

Ionică Marin

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Niță Mihai

Ciugulea Ioan

Popistaș Alexandru-Bogdan

Tudor Florea

Udrescu Gheorghe

Ioniță Gherghina

Albu Daniel

Briceag Nicușor

Senat

Păunescu Teiu

Bircea Cristian

Smarandache Marin

Stana Andronia-Luana-Mihaela

Cheroiu Romulus

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Iordache Florin

Ciocan Dan

Stănescu Alexandru

Iancu Marius-Ionel

Man Felicia

Grecu Ion-Cătălin

Drăghicescu Dragoș-Nicolae

Dumitrescu Florin Adrian

Senat

Stănescu Paul

Diaconescu Renică

Sulger Cornelia

Bozgă Ion

Brătoi Sorin-Cristian

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Iordăchescu Ioan

Ivașcu Maria-Elena

Rădulescu Cicerone

Tudora Ileana

Pandelică Florin-Argentin

Țurcanu Petru

Senat

Grumaz Alexandru

Neagoe Elena

Bercea Ilie

Bercea Camelia

Ghiță Ion

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Gheorghe Vlad-Dan

Anton Silviu-Cristian

Ciucu Andrei-Sandu

Țăcălău Irina-Sînziana

Dragu Emil

Radu Șerban-Mihai

Safta Mihaela

Iacob Cezar

Senat

Özmen Oana-Marciana

Dumitru Constantin

Matei Romulus-Eugen

Nicu Lucian

Roșu Cristian

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Popa Vasile

Constantin Ștefan

Buiculescu Zizi-Georgeta

Boșoteanu Dominel

Vlăduț Mihai

Cenușe Aurel

Florica Dorel Mirel

Ștefan Gheorghe

Senat

Burda Petre

Ghidănac Melania

Drăghici Cornel

Achim Iulian

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Guinea Ana-Maria

Cârstocea Andrei-Mădălin

Fuiorea Camelia

Damian Alexandru-Robert

Ioniță Alexandru Dragoș

Stănescu Eugen-Victor

Ghelase Mihaela

Dincă Vasile

Senat

Stroescu Marilena-Daniela

Prodea Florin

Agheorghiesei Emil

Petrovici Sorin-Antoniu

Partidul Socialist Român (PSR )

Camera Deputaților

Cîtu Vasile

Turcu Gheorghe-Mădălin

Ionescu Elena

Popa Florea

Mateescu Iuliana

Cedică Maria

Duțu Ilie

Ștefan Ion

Senat

Sandu Constantin-Liviu

Răducu Ioan

Manea Maria

Mateescu Constantin

Vasile Rodica