Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Sibiu

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Sibiu, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

160605_alegeri_003_INQ_Octav_Ganea

Foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Popa Simona-Diana

Hőhr Ingrid-Sofia

Paraschiv Alexandru

Aldea Ioan

Trestariu Ioan

Bunaciu Iulian-Dragoș

Chirtop Cosmin-David

Dragomir Mitruț Sorin

Senat

Popica Ion

Niculescu Dan-Mihai

Cristea Ioan-Adrian

Sava Ioan

Nicoară Ioan

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Balazs Botond

Bonț Timea

Balog Iosif-Atilla

Badi Blanka

Székely Elena

Fazekas Attila-Jozsef

Kopan Alexandru

Muzsnai Melinda

Senat

Bándi Levente-Joezsef

Bordi Magdalena

Dózsa Béla Levente

Csifó Levente

Zsebe Ildico

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Turcan Raluca

Neagu Nicolae

Șovăială Constantin

Neag Florin

Pavelescu Diana Laura

Vasiu Andreea

Deaconescu Ioana-Daniela

Macarie Cornel Alin

Senat

Cazan Mircea-Vasile

Popa Virgil

Dăncilă Corina-Simona

Dumitrescu Mihai

Isaicu Maria-Valeria

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Frăticiu Gheorghe

Rotărescu Eugen-Nicolae

Vingărzan Constantin Alin

Răpuntean-Mihai Iuliana

Limbășan David-Daniel

Urzică Virgil-Ioan

Floriță Iuliana-Ioana

Dragomir Cristina-Evelin

Senat

Axente Ioan

Mărginean Dumitru

Floriță Ioan

Drăghiciu Amarilda-Georgeta

Pop Augustin

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Ariton Ion

Gavrea Sorin

Paskuj Robert

Graur Radu-Ioan

Buta Daniela

Șimon Raluca-Eugenia

Ristea Valentin

Marin Mihai

Senat

Gheorghe Gheorghe-Gabriel

Macarie Viorica-Maria

Silivestru Horia

Tomescu Sorin-Constantin

Florea Gabriel

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Sitterli Ovidiu-Ioan

Terea Ioan

Catrina Maria-Manuela

Marin Horațiu-Lucian

Dragoman Ioan

Colceriu Elena-Manuela

Presecan-Gîndilă Beneamin

Mitrea Vasile-Tiberiu

Senat

Arcaș Viorel

Avram Nicolae

Crăciun Iulia-Cătălina

Simtion Claudia-Mery

Bichicean Pavel

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Crețu Ilie

Bartoș Adrian-Ioan

Horvath Adalbert-Marius

Fleșeriu Viorel

Vandor Nicolae

Chișiu Aurel

Neamțiu Dorel-Dănuț

Costea Vasile-Lucian

Senat

Gligor Ioan

Florescu Eugenia

Cristea Sorin

Țuțu Elena-Laura

Despescu Maria

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Barna Ilie-Dan

Buiuc Alexandru

Echert Adrian

David Daniel

Barbu Mirela-Maria

Țichindelean Daniel

Hudea Rareș

Zvîncă Bogdan-Robert

Senat

Belei Traian-Ștefan

Schuster Vilhelm

Mălaiu Anca-Nicoleta

Floarea Andreea-Elena

Gherman Radu-Bogdan

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Amza Constantin

Ciobănașu Răzvan

Munteanu Adrian-Vasile

Tudoroiu Petre

Chețan Florin-Sebastian

Barna Maria

Senat

Mațea Ilie Dănuț

Matei Dumitru

Albu Marinela

Ciorbea Valeriu

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Pușcaș Iacob

Kieltsch Lucian-Ionuț

Tulpan Teodor-Petru

Călin Roman

Blăjan Ovidiu

Cioroianu Cecilia-Elena

Gheorghe Crinu-Dumitru

Gherghel Emil

Senat

Rotar Maria-Valeria

Rotaru Ilie Sibiu

Gherghel Emil

Timofte Liviu

Balint David

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Mănoiu Remus-Florin

Trușcă Gheorghe-Alin

Albulețu Octavian

Gigîrtu Roxana-Ioana

Novăceanu Nicolae

Beștea Gabriela

Palade Ion-Cătălin

Manda Ligia-Marcela

Senat

Mihai Darius-Ilie

Gib Adeluța

Tafta Silviu-Aristide

Velcea Georgeta

Găinar Tiberiu

Independenți

Oșvath Dănuț-Traian