Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Teleorman

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Teleorman, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

VOTARE VOT ALEGERI LOCALE agerpres 8712853

Foto: Agerpres

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Florescu Adrian

Stan Nicolae

Ionescu Nicușor

Preda Ionel

Păunescu Floarea

Manea Tudor

Tudor Ileana

Senat

Popa Marian

Berechet Constantin

Boja Gheorghe

Manea Ștefania-Iulia

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Ábrahám Előd-Lajos

Papp Lajos-Levente

Ballai Zoltán

Toader Simona

Demyen István

Váradi István

Tankó Zoltán

Senat

Tóth Sándor

Asztalos Ferenc

Berde Zoltán

Péter Erzsébet

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Calista Mara-Daniela

Murar Mihai-Sorin

Cojocaru Mihail

Țole Marin

Burcescu Marian-Cătălin

Grosu Daniel

Fedeleș Oana-Raluca

Senat

Pîrvulescu Eugen

Stoian Maria

Neamu Tiberiu-Dan

Nădrag Gigi-Gabriel

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Florea Gabriel-Florinel

Vlada Simion-Florian

Stan Ionuț Teleorman

Iana Violeta

Podea Florin

Croitoru Dănuț-Alexandru

Sîrbu Dumitru-Daniel

Senat

Ivănică Gheorghe-Dănuț

Tiu Niculae

Vîlcea Traian

Cioacă Olivia

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Calotă Florică Ică

Cinzacă Aurel

Cocoșilă Virgiliu

Mirea Eugen

Purcea Valeriu-Florin

Mocanu Vasile-Ion

Nedelcu Silvia-Mihaela

Senat

Calotă Samuel

Ivan Victor

Marin Emilia-Marilena

Slobozeanu Doru-Marius

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Dragnea Nicolae-Liviu

Gâdea Adrian-Ionuț

Boboc Valentin-Gabriel

Răduț Violeta

Cioabă Petre

Chiran Florin-Valentin

Gogoi Bogdan-Gabriel

Senat

Dan Carmen Daniela

Potbăniceanu Marian-Liviu

Piper-Savu Cristiana-Mirela

Dumitrescu Florinel

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Marinescu Șerban

Iordan Sergiu-Mihai

Opu Veronica

Senat

Lină Nicușor-Sorin

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Avrămuță Cezar-Cătălin

Anghel Alexandru

Vlad Marius-Alin

Vătrai Victor-Iulian

Vladu Elena

Petrescu Ilie

Vintilă Cristea

Senat

Cojocaru Constantin

Berechet Mariana

Ceaușu Gheorghe

Trașcă Cristian

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Vasile Valentina-Bianca

Necșuțu Laura-Adriana

Avram Iulica

Matei Paula-Alina

Ciucă Rodica

Călin Mihai

Senat

Pacilă Marian

Purcel Ion

Sănduleasa Victorița

Ruse Ion

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Mărginean Luminița

Poiană Liliana

Boștinescu-Bărăscu

Ciolac Alexandru-Paul

Scurtu Petre

Paraschiv Elena

Bobe Adrian Petre

Senat

Roman Rodica-Dorina

Baiculescu Ana-Camelia

Popa Vasile

Zamfirescu Bogdan-Ionuț

Partidul Platforma Acțiunea Civică a Tinerilor (PACT)

Camera Deputaților

Pânișoară Diana-Laura

Neacșu Alexandru

Dide Alisa

Costache Cristina-Daniela

Pânișoară Alexandru

Dide Cristian-Mihai

Costache Răzvan-Valentin

Senat

Țolea Daniela-Roxana

Vasile Dana-Sînziana

Constantin Daniel

Băban-Neacșu Alexandru-Dan

Alianța Noastră România (ANR)

Senat

Manea Marius

Iscru Angela

Pană Marius-Lucian

Iote Florea