Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Timiș

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Timiș, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

camera deputatilor crop

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Sămărtinean Cornel - Mircea

Dugulescu Marius - Cristinel

Iliescu Roxana - Teodora

Costea Gheorghe - Marian

Orboi Manuela - Dora

Regea Mihail - Cătălin

Mihălceanu Claudiu

Dzitac Ramona

Boboi Dumitru

Tomescu Adriana - Nicoleta

Benzar Gheorghe

Cioboată Ion - Liviu

Catana Eugenia - Zoica

Senat

Şumălan Radu - Liviu

Danciu Nelica - Liana

Săvoiu Georgeta

Maşniţă Fedor

Raţ Valer - Graţian

Luca Flavius - Octavian

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Molnar Zsolt

Molnar Andrei

Farkas Imre

Sipos Elena

Csaki Karol

Patik Izabella

Pozsar Iosif

Kuti Klara

Toth Gabor

Kaszta Arpi

Bartok Béla

Rummel Francisc

Kadar Gheorghe

Senat

Halász Francisc

Andrasy Iosif

Szilveszter Ibolya

Kovács Zsombor

Ihasz Ioan

Kiss Francisc

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Pirtea Marilen - Gabriel

Ardelean Ben - Oni

Popescu Pavel

Oneţ Liliana

Barna Maria - Eugenia

Popescu Longin - Gabriel

Calescu Mihaela - Maria

Mariş Daniela - Mirela

Bronţ Alexandru - Sorin

Colhon Adrian

Pîrjol Elena - Rodica

Şerban Cristina - Mihaela

Velişca - Tîrla Ioan

Senat

Gorghiu Alina- Ştefania

Buciu Alexandru - Claudiu

Nagy Mariana

Răvăşilă Emilian - Florin

Schedan Doina

Pavlovici Cosmin

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Claici Marius

Chelu Adrian - Claudiu

Sîrbu Ion - Sorin - Nicolae

Ioanovici Vladimir - Petru

Iatan Niculiţă

Trandafir Mihaela - Maria

Coraş Ana - Maria - Georgiana

Mircea Sergiu - George

Domilescu Anna - Maria

Popa Ioan - Marin

Cioclade Sebastian - Marian

Lavric Costel

Mocanu Nicolae - Florin

Senat

Demenescu Veronica-Laura

Cardoş Silvia

Cârja Doru-Octavian

Maxa Ovidiu - Mihai

Săulescu Simona - Elena

Sârbu Ion

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Cucşa Marian - Gheorghe

Stancu Traian

Geană Nistor Pavel

Istrat Nicolae

Laction Lidia - Marinela

Pop Vasile

Vraja Andreea -MARIA

Giurisici - Firuleasa Marius

Toie Gabriel Marius

Gubandru Mihai - Alin

Chindriş Laura

Bogluţ Dorel

Andrişan Silviu - Daniel

Senat

Ehegartner Petru

Daviţoiu Ion

Groza Iosif

Nagy Mihaela - Viorica

Creţ Florian

Ionescu Marius

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Dobra Călin -Ionel

Simonis Alfred - Robert

Pau Radu - Adrian

Gavriliţă Bianca - Miruna

Suciu Matei

Andea Petru

Ritivoiu Mihai

Jumanca Romaniţa - Adina - Delia

Ionescu Sorin

Ţundrea Luminiţa

Dolecek Cristian

Bloţiu Andra - Anca

Lăpădatu Alin Adrian

Senat

Dogariu Eugen

Diaconu Adrian - Nicolae

Covaci Dorel

Olteanu Ramona - Isabela

Popovici Gabriela

Bobic Narcis - Sabin

Alianța Noastră România

Camera Deputaților

Savu Ioan

Zavragiu Florin

Boca Traian - Remus

Milovanov Iovan

Horodică Victor - Sinişa

Ioniţă Gheorghe

Traiconi Lamira

Lazăr Mirea - Tiberiu

Orbulescu Ecaterina

Roată Camelia

Florea Doru

Selincean Emilia - Adela

Cristian Daniel Mircea

Senat

Moldovan Valentin

Barzu Eugen - Florin

Stoican Chiriac

Mihai Gheorghe

Ardeleanu Minela - Maria

Nagy Cătălina

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Drulă Cătălin

Lupan Radu - Constantin

Militaru Elena - Rodica

Dolângă Luminiţa

Lungu Cătălin - Daniel

Badiu Călin - Claudiu

Juglea Ştefan - Ioan

Trifan Raoul - Adrian

Bora Cătălin Andrei

Amza Alexandru - Cristian

Pacioagă Simona - Crenguţa

Stanciu Lucian

Constantin Miha

Senat

Fălcoi Nicu

Veţan Ionuţ - Cristian

Rusu Mihaela - Paula

Moş Cristian - Alin

Gherase Mircea - Octavian

Ciuraru Gabriel

Partidul România Mare

Camera Deputaților

Pavel Nicu

Chirvasitu Gheorghe

Balota Sergiu - Alin

Chirca Doru

Oltean Liviu

Timoce Floarea

Tucan Marin

Răulescu Constantin

Gheju Ana

Patap Corneliu

Bodiu Georgică

Manta Radu - Şerban

Osman Melania - Codruţa

Senat

Morariu Daniel

Jurca Ioan - Mihai

Marinescu Gicu

Nemeş Saveta

Osman Vasile

Vlada Elena

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Porojan Marius - Cosmin

Siminiuc Tatiana

Tiriteu Simona - Gabriela

Pop Dumitru

Ghilerdea Ştefan

Petrache Aura

Gartner Andreea Ionela

Hurmuz Ioan

Sîrbu Valentin - Marius

Ivan Silviu - Constantin

Buga Remus

Kelsch Arnold

Senat

Mardari Ludovic

Ceauşu Viorica

Gavriluţi Ioan - Călin

Corici Toma

Crăciun Ioan - Sorin

Pacurar Elisabeta - Vasilica

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Ardelean Ramona - Virginica

Senat

Cojocaru Clementina – Luisa

Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) (PPU)

Camera Deputaților

Trif Cosmin - Florin

Burnete Nicoleta Timiş

Călin Petru - Alexandru

Matiş Teodor

Pintilie Traian

Caizer Georgeta

Ciuteanu Raul - Constantin

Mureşan Cornel - Eugen

Olajos Loredana - Florineta

Koller Karsten

Chioreanu Simona - Varvara

Cătana Ioan - Valentin

Jurj Remus

Senat

Gordean Raoul - Sabin

Babescu Gheorghe

Sas Mirela

Florea Elena

Mereu Mircea

Chioreanu Călin - Horia

Partidul Noua Românie (PNR)

Camera Deputaților

Cristea Florin - Angelo

Bodnărescu Florin

Călin Eugen

Radu Ozana

Senat

Dănescu Constantin

Şimonca Cosmin - Dumitru

Voaideş Remus

Bonţu Marin - Aurelian

Toth Marinela

Partidul „BLOCUL Unității Naționale” (BUN)

Camera Deputaților

Dincă Marian

Szabo Florentina - Mariana

Szabó Karoly

Berceanu Marina - Elena

Dragomir Floare

Gherghel Iosif - Lucian

Stoenescu Adrian Emil

Prodea Adrian - Octavian

Ignat Daniel

Butacu Petronela

Cherecheş Ion

Enache Dana - Aziade

Deaconu Claudiu - Cristian

Senat

Ene Tudorel

Ducean Teodor

Butacu Silvestru

Uroş Milenco

Cozac Gheorghe

Szabo Ştefan Ioan

Independenți

Barna Rodica

Folică Petrică

Rădulescu Remi