Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Buzău

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Buzău, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

buletine de vot

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Mocanu Adrian

Mateeșescu Ioan-Caton

Tatu Gina

Iancu Adrian-Alin

Zahiu Emilia

Vatcu Florentina-Mihaela

Marin Bogdan-Gabriel

Moiseanu Ştefan

Bobe Marian-Nicolae

Senat

Bădulescu Ddorin-Valeriu

Găuran Dan-Anton

Lazăr Gheorghe

Ungureanu Gheorghiță

Barbăscumpă Tatiana

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

András Hunor-Jenö

Kozma István-Florin

Kovács Szécsi Attila

Lukacs Lajos

Györfi Noemi-Tünde

Bartalis Szilárd

Kereki Norbert-Zsolt

Kinal Zoltan-Zsolt

Szilagyi Levente

Senat

Szakal Andras-Zsólt

Szekely Pavel

Kertész Petru-Endre

Szabo Margit-Dalma

Szekely Árpád

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Romanescu Cristinel

Tănase Antonel

Ene Larisa-Violeta

Iuga Ionuț-Ciprian

Zoican Adrian

Ene Dumitru

Barbu Liviu-Dragoș

Olariu Vasile

Enescu Liviu-Adrian

Senat

Atanasiu Teodor

Babiuc Emilia

Marcu Valeriu

Voicu Ionela

Pușcașu Cornelia

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Ilie Emilian-Ionuț

Mirică Gheorghe

Burlacu Radu

Enciu Mihaela

Dascălu Leonard-Andrei

Berechet Georgiana Cristina

Anghel Adrian Eduard

Rotaru Oana-Maria

Iamandi Amalia-Ionela

Senat

Radu Cornel

Constantinescu Eugen-Marius

Voicu Nicolae

Liuț Luminița-Florina

Iamandi Marius

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Cristescu Mihai

Rotileanu Nicolae

Stănculea Aurel

Voinea Nicolae

Halcu Emil

Dinulescu Vasile-Dragoș

Mihai Sorin-Constantin

Zainea Ionuț

Cristian Gheorghe

Senat

Rusu Valentin

Pană Gheorghe

Partal Poliana-Florica

Alexandru Mihai

Barbu Cătălin-Ciprian

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Ciolacu Ion-Marcel

Lazăr Sorin

Dobrică Ionela Viorela

Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin

Păle Dănuț

Pricop Karmencita

Muzgoci Constantin-Doru

Stoica Marcel-Alexandru

Ceparu Florin

Senat

Romașcanu Lucian

Sbîrnea Liliana

Ţepeluș Laurențiu-Cristinel

Ioniță Victor-Ştefan

Bușcu Alexandru

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Capsali Pericle-Iulian

Săndulache Dumitru

Săndulescu Ion

Bălaie Nicolae

Cojocaru Bogdan Ionuț

Plăcintescu Ioan-Bogdan

Bonica Gabriel-Bogdan

Trifu Andrei-Marius

Chircu Elena-Mălina

Senat

Slabu Ionică

Dragomir Nicu-Ionel

Botezatu Lăcrămeoara

Stoenescu Paul-Silviu

Ioniță Elena-Monica

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Sava Mihăiță

Ciurea Vasile

Dobre Pompiliu-Sever

Zaman Adriana-Gabriela

Senat

Mocanu Valeriu

Purnavel Cătălin

Roman Mihaela

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Buga-Sfinteș Vasilică-Edmond

Costea Ionuț-Daniel

Costea Raluca-Georgiana

Anton Dumitru-Cristian

Ene Angelina-Florance

Albei Cristian-Carmen

Cosma Mihail

Despa Constantin

Terente Adrian-Jenel

Senat

Popoiu Fănel

Antonică Constantin

Botez Ilie

Gurău Elena

Negoiță Nicolae

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaților

Simion Florin

Roșca Constantin

Zevedei Nicoleta-Letiția

Mihal Gigiel

Stratone Lăcrămioara-Corina

Vasile Ion

Anghel Traian

Teodorescu Daniela

Negoiță Cornelia-Camelia

Senat

Dobre Vasile

Jercan Valentin

Dinu Dumitru

Dragomir Ion

Său Victor-Adrian

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Miclea Constantin

Fluieraru Ioana

Voinea Liviu

Oancea Silviu-Laurențiu

Manole Laura

Anghel Costel

Manole Cătălin-Ionuț

Răican Loredana-Elena

Ştefan Gheorghe

Senat

Popa Maria-Magdalena

Fluieraru Constantin

Andrei Constantin

Rîmniceanu Alexandru

Lungu Mariana

Candidaţi independenţi

Camera Deputaţilor

Ion Mircea