Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Caraş-Severin

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Caraş-Severin, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Tabugan Ion

Popovici Ionuț-Mihai

Pârvu Ion

Mircu Liviu-Cristian

Turău Ion-Dorin

Vlădulescu Ana

Deaconu Tudor

Senat

Marinescu Aurel

Olariu Ioan

Buzescu Ilie

Cască Iuliana-Mariana-Floriana

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Barabás Loránt

Kacso maria

Bartha Levente

Kovács Attila

Varga József

Szigyártó Zsombor-István

Oltyan Csaba-Attila

Senat

Ilyes Iuliu

Nemeș Andrei-Matei

Teleky Szabolcs

Păștean Erika

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Schelean-Şomfelean Valeria-Diana

Dacica Adrian Laurențiu

Gâfu Cristian

Cojocariu Ioan

Marșalic Jaro Norbert

Meteleaucă Ileana-Elena

Coșei Doru-Sorin

Senat

Vela Ion-Marcel

Isac Marius-Adrian

Hamat Codruța-Oana

David-Izvernar Petru-Valentin

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Pasăre Ionel-Claudiu

Ceachir Ştefan-Iulian

Bereski Lăpădat Marilena Adriana

Haramuz Pavel Cătălin

Rădoi Nicolae

Iancovici Mile-Ştefan

Binișan Ilie-Octavian

Senat

Jurchescu Mihai-Dorel

Jura Petru-Cosmin

Şpan Sebastian-Tudor

Borceanu Maria-Magdalena

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Anghel Cristiana-Irina

Kovacs Ionela-Mariana

Borlovan Nicolae-Florin

Voina Lucian-Sorin

Muntean Ioan-Sebastian

Papavă Valeriu

Boldea Grigore-Iosif

Senat

Frunzăverde Doina

Pătruicâ Dan

Măran Ilie-Ciprian

Todor-Constantinescu Ioana

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Mocioalcă Ion

Spânu Ion

Jivan Luminița-Maria

Boșneac Valentin-Samuel

Blănariu Valentin

Ursu Dumitru

Hurduzeu Florin-Silviu

Senat

Chisaliță Ioan-Narcis

Benga Ioan

Stoicu Luisiana-Ionela

Duruț Aurel

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Ionescu Lucian

David Răzvan

Jiga-Militaru Alina-Didona

Bașu Cristian-Ionel

Caimac Lucian

Potra Florin-Aurel

Ochetan Cristian-Daniel

Senat

Bolovedea Marcel-Florin

Dugan Ciprian-Dorin

Crețu Alina

Ceciu Cristian

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Gorczynski Leonid-Marian

Mocanu Mirela-Adina

Voinea Ionuț-Alin

Dinu Adrian-Costel

Zelincă Lucian

Zahariea Cătălin

Macavescu Ionuț

Senat

Tașcu-Stavre Miroslav-Valeriu

Borca Ion-Tiberiu

Popa Carmen-Elenița

Duduleanu Octavian-Mihai

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Onescu Elena-Delia

Ţăranu Petru

Borodi Petru

Stroia Ion

Loga Eugenia

Dorca Ion

Nedelcu Ion

Senat

Almășan Nicolae

Babeu Pavel

Schiopu Ionica-Daniela

Cioloca Ioan

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Ciolan Ionuț-Marcel

Velovan Tiberiu-Cristian

Sprînceană Maria

Briciog Florin-Marinel

Fodor Ionel

Cocu Ioan

Petuci Maria-Adelina

Senat

Drăghici Marin

Sprânceană Constantin

Cocu Anișoara

Briciog Florica Gheorghina

Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) (PPU)

Camera Deputaților

Iordache Lorena

Almăjan Călin-Nicolae

Velescu Petru

Stoican Solomon

Dragomir Zvezdana-Bojița

Babeți-Otonoga Nicolae

Herac-Pistrilă Nicolae

Senat

Ştefănescu Nicolae

Coșoreanu Nicolae

Popiița Floriana

Candidaţi independenţi

Camera Deputaţilor

Mănescu Tiberiu