Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Giurgiu

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Giurgiu, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

alegeri-2014-sectie-vot-stampila-Copy

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Andronic Dan-Cătălin

Vasilache Ion

Preda Nicolae

Boianu Aurel

Pană Stelea

Şufariu Daniela-Mihaela

Senat

Cazacu Eugenia-Mariana

Breazu Georgeta-Manuela

Mogîldea Ionela-Irina

Bogdănescu Mihai-Niculae

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Vartanovici Nicolae

Hermann Timea-Gabriella

Fazakas Zsuzsanna

Farkaş Árpád-Csaba

Pál Endre

Apăvăloaie Rodica

Senat

Dudas Anna-Maria

Lehovida Vasile-Radu

Darvas-Incze Judit

Lampa Levente

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Ştefan Gheorghe

Maroiu Marian

Marciu Cosmin-Cristian

Velicu Mărioara

Dobrin Nicolae

Epure Emil-Nicolae

Senat

Vlaicu Dan

Beianu Dumitru

Mihuţ Georgeta

Marin Gicu-Viorel

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Gheorghe Gigi

Mihăilă Stelian

Răuţă Ion-Nicu

Roşca Liviu-Dan

Stănilă Amelia-Lavinia

Gheorghe Andrei-Ionuţ

Senat

Lupu-Şerban Marius-Cătălin

Zanfir George

Trandafir Marinel-Gabriel

Florescu Mihaela

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Petcu Toma-Florin

Guşatu Vasile

Vladu Alexandru

Muscalu Ionel

Dumitrescu Silviu-Andrei

Sima Carmen

Senat

Mustăţea Vasile

Iancu Mariana

Andrei Aurelian Ovidiu

Andronache Vasile

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Cuc Alexandru-Răzvan

Andrei Alexandru-Ioan

Dinu Cristina-Elena

Lazăr Daniel-Cosmin

Stenghel Cristian

Ion Claudia-Steliana

Senat

Bădălău Niculae

Marciu Ovidiu-Cristian-Dan

Matei Cristian

Bălan Cristina

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Udrişte Viorica

Barbu Mihaela-Iuliana

Enache Mirela

Chiru Ştefănel-Ciprian

Senat

Gheorghe Simona

Răboj Ion-Cornel

Soare Daniel

Marin Marian

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Burcescu George-Mugurel

Gheorghe Alexandru

Făgărăşanu Constantin

Crăciun Daniela

Duţu Egmond-Claudiu

Trandafir Georgeta

Senat

Duţu Raluca-Manuela

Gheorghe Irina

Cococi Maria

Călinescu Marius-Florian

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Muşetoiu Dan

Cocoş Octavian Marius

Niculescu Valentina

Senat

Pitulice Viorela

Popescu Adrian-Dragoş

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaților

Ciobanu Liliana

Cozlac Lucian-Daniel

Micu Florin-Cristian

Buga Adrian

Ţigănilă Mihaela Iulia

Ghelmez Maria-Cristina

Senat

Ocunschi Lăcrămioara

Popa Mariana-Cecilia

Răducu Florin

Stanciu Stelian

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Neacşu Alina-Ancuţa

Dicu Ruxana-Viorica

Dobrişan Victoria

Mărciulescu Ion

Dumitriu Laurenţia

Voicu Marian

Senat

Oprea Marius Mihai

Militaru Anamaria

Duţă Marin

Pîslă Marcela

Partidul Platforma Acțiunea Civică a Tinerilor (PACT)

Camera Deputaților

Penciu Mădălin-Adrian

Petre Gabriela-Iuliana

Ioniţă Adrian-Daniel

Neacşu Alexandra

Dedeu Dana-Maria

Neagu Rareş-Cătălin

Senat

Ştefan Florin-Valentin

Severin Nicoleta

Răcaru Florin-Constantin

Dinu Nicolae

Partidul Republican din România (PRR)

Senat

Munteanu valentin

Hus Maria