Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Prahova

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Prahova, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

stampila buletin de vot foto roaep ro

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Bozianu Nicoleta-Cătălina

Radu Mircea-Florian

Costache Irinel Augustin

Hodorog Bogdan

Pițigoi Ioan-Adrian

Mare Laurențiu-Cornel

Codescu Valentin

Manea Daniela

Petre Marius-Cristian

Ninaci Marius

Mateescu Constantin-Sorin

Mașcan Neculai

Stoica Florin-Nicolaie

Bodea Vasile

Senat

Udriște Gheorghe

Ababei Constantin

Duță Maria-Mihaela

Cardoși Nicolae

Minea Robert Cătălin

Popa Marius-Cristinel

Şușu Ciprian-Ioan

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Demeter Ferenc

Jeszenovics Róbert-Károly

Kelemen Szilárd-Péter

Kocsis-Boldizsár János

Zsigmond József

Cseh Csaba

Ajgel Ágnes

Ambrus Zsombor

Prezsmer Csaba

Fejér Melinda

Jánó Szabolcs

Lukács Kinga-Zsófia

Buna Hunor-Attila

Préda Barna

Senat

Váncza Tibor-István

Bodó Lajos

Keresztely Irma

Bartók Előd Huba

Szőcs László

Orbán Miklós

Fazakas András-Levente

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Ionescu George

Prișcă Răzvan Sorin

Anastase Roberta-Alma

Dumbrăvanu Paul

Nica Bogdan Cristian

Ciolac Dan Prahova

Neagoe Dumitru-Daniel

Tudoran Lorin-Gabriel

Popescu Cristian

Irimescu Aurelian-Cristian

Enache Cristina-Ana-Maria

Chivăran Gabriel

Sîrbu-Simion Gheorghe

Ionică Eugen

Senat

Dumitrescu Iulian

Guran Virgil

Clinciu Monica-Iozefina

Nicolae Alexandri

Necula Gheorghe

Răducanu Nicușor

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Eparu Ion

Ghiță Sebastian-Aurelian

Proșcan Emil

Veleat Ionel

Clain Daniel

Diaconu Veronica

Enache Ion

Ganea Mihai-Dănuț

Anghelescu Vlad-Gheorghe

Gheorghe Daniel George

Florea Sorica

Mărăcineanu Vlad-Ştefan

Popescu Gabriel

Degenaru Silviu

Senat

Savu Daniel

Popină Octavian

Mihai Constantin

Manta Adrian

Bolgiu Mihail

Moise Maria

Crețu Ioana-Carmen

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Gavrilescu Grațiela-Leocadia

Volosevici Andrei-Liviu

Severin Diana

Stoica Cezar-Corneliu

Constantin Marius-Ioan

Mandalac Florin

Ristulescu Gheorghe

Scarlat Constantin

Feraru Elena

Jipa Iulian-Costin

Oprea Alina-Gina

Dumitru Oana-Filofteia

Voicilă Mihai

Radu Nicolae

Senat

Meleșcanu Teodor-Viorel

Nemeș Constantin

Ardeleanu Vasile

Bădicu Geanina

Zecheru Nicolae

Drăgan Liviu

Palaș-Alexandru Paul

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Paraschiv Rodica

Nanu Cornel

Nicolae Andrei

Moagher Laura-Mihaela

Sfîrloagă Ludmila

Ursu Răzvan-Ion

Cosma Andreea

Ardeleanu Georgiana-Anca

Militaru Valentin-Mihnea

Petcu Monica

Dinu Marius-Andrei

Ilie Mihai-Viorel

Stan Ioan Alin

Mociorniță George-Cătălin

Senat

Savin Emanoil

Oprea Ştefan-Radu

Ionescu Fabioara

Dumitru Mihaela Carmen

Enescu Rareș-Dan

Neaga Gheorghe

Ionică Ion

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Zlotea Marian

Ene Viorel

Cană Nicolae Costin

Ioniță Margareta

Bornea Constantin

Armeanu Laura

Voinea Dan

Crăciun Ana-Maria-Florentina

Iacob Claudiu-Ionuț

Ernuțeanu Ionuț

Cărăușan Valentin

Ivan Laurențiu-Lucian

Drăghici Marius

Busuioc Liviu-Ion

Senat

Onofrei Ioan

Pîslaru Robert-Cătălin

Teodorescu Gheorghe-Marian

Constantinescu Constantin

Tuleș Ialcin

Marinescu Andrei

Oneață Violeta

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Rădulescu Dan-Răzvan

Oprinoiu Aurel

Ţica Leonid-Cristian

Apostol Gheorghe-Daniel

Martin Postumia

Mihai Cătălin

Pădurariu Ştefan

Niculescu Alexandru-Ionel

Senat

Marussi George-Nicolae

Ilie Florian Mădălin

Trofin Magdalena

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Barbălată Claudiu-Gabriel

Neacșu Alexandru

Istrate Florin-Vasile

Oneață Năstase

Vintilă Alina

Cioc Marian

Stănescu Dănuț-Constantin

Mocanu Ion

Radu Ion

Neagu Aurel

Tudosoiu Codruț-Constantin

Boldojar Spirea

Cioroianu Mina

Dinu Petre

Senat

Giugula Mihai-Doru

Păscuț Spirache

Stănescu George

Urse Ştefan

Chiricheș Viorel-Lucian

Neacșu Dorina

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaților

Totpal Mihai-Mircea

Stănică Virgil Traian

Gheorghiu Valentin

Manea Nicolae-Dan

Năsulea Marian-Ion

Boroiu Ion

Ivașcu Mihai-Claudiu

Stancu Gheorghe-Florin

Mihai Valeriu

Dinu Ovidiu-Octavian

Năstase Costin

Matei Daniela

Duca Mihai

Briotă Ioan-Claudiu

Senat

Apostolescu Mihail-Petru

Ioniță Alexandru

Grama Mihai

Moleș V

Dinu Nicolae

Dinu Dumitru

Dafinescu Ion

Candidaţi independenţi

Camera Deputaţilor

Feniciu Ion-Marius