Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Satu Mare

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Satu Mare, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Opriș Ioan

Marian Ambrozie

Negru Gavrilă

Pop Cristina-Maricica

Mateș Mihai Bogdan Traian

Bârseuan Ovidiu-Teofil

Borhidan Bujurel-Claudiu

Senat

Csáki Csongor

Sfitlic Petru

Astalîș Ionel

Iócsák Viorica

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Magyar Loránd-Bálint

Erdei-Doloczki Istvan

Găman Mihai

Veron Andrei-Ştefan

Zazula Béla

Poszet Orsolya-Kinga

Gindele Emeric

Senat

Turos Lóránd

Gűnthner Tiberiu

Őri-Pákai Francisca

Butka Gergely-Norbert

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Nicoară Romeo-Florin

Enătescu Maria-Emilia

Rus Ioan

Sobius Mariana-Monica

Grieb Csaba-Francisc

Zeicu Petru-Victor

Bodó Abigél-Edina

Senat

Albu Adrian

Blidar Ileana

Panea Alexandru

Duma Ovidiu-Marius

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Ciocan Vasile

Pop Sergiu

Sima Claudia-Mariana

Halas Marian-Sandu

Ghencian Aurel-Octavian

Ursu Tufenica

Oprea Florica-Ana

Senat

Marchiș Florica-Marcela

Filip George-Nistor

Rogoz Viorica

Pintea Vasile-Doruț

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Silaghi Ovidiu-Ioan

Ştef Mihai-Adrian

Lazăr Dăliana-Ştefania

Mureșan Ioan

Roka Marius-Andrei

Ionici Florin-Dumitru

Bologa Andrea Maria

Senat

Papici Marcela Anamaria

Pintér József

Rațiu Cosmin-Constantin

Băbuț-Domuța Dan

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Bran Ioana

Petric Octavian

Crăciun Ciprian-Dumitru

Darie Cristinel

Micle Adrian

Măcelaru Marioara

Sălăgean Mariana-Geta

Senat

Leș Gabriel-Beniamin

Marincaș Gheorghe

Maxi Rodica

Farcău Adrian-Dănuț

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Bulmagă Petrică

Neagoe Mihaela

Motea Ion

Otvös Cristian-Ion

Teleki Costel

Gache Andrei-Irinel

Popa Ştefan

Senat

Sima Daniela

Chircu Ionel

Trandafir Marin

Constantinescu Virgiliu-Alexandru

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Racu Mihai

Bratosin Adrian-Paul

Manoliu Dinu-Eduard

Ciorcaș Cristian-Dumitru

Iank Mirela-Elisabeta

Chitaș Emil

Tomoiagă Mariana

Senat

Sabou Anca-Maria

Oros Eduard-Iosif

Găvruș Tiberiu

Lazăr Corina-Ioana

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaților

Buda Ioan

Bădescu Rodica

Oanță Ovidiu
Hrior Roxana-Liliana

Sidei Sebastian-Daniel

Hrior Ionel

Mureșan Adriana-Roxana

Senat

Ciorba Elena

Burulea Dan-Nicolae

Pițiș Maria

Hotea Ilisca

Partidul Noua Românie (PNR)

Camera Deputaților

Pașca Andrei-Sorin

Rovas Teodora-Claudia

Szelenyi Ioana-Adriana

Colbea Fănică-Constantin

Senat

But Nicolae-Cristian

Coman Elena Ioana

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaţilor

Pop Denis-Ionel

Senat

Bumb Daniel-Ioan