Sari la conținut
News Alert

FOTBAL. Programul partidelor de la Cupa Mondială

(FOTO: AFP/MEDIAFAX)

12 iunie:

Grupa A: Brazilia - Croaţia, la Sao Paulo, la ora 23.00, ora României;

13 iunie:

Grupa A: Mexic - Camerun, la Natal, ora 19.00;

Grupa B: Spania - Olanda, la Salvador, ora 22.00,

             Chile - Australia, la Cuiaba, ora 01.00;

14 iunie:

Grupa C: Columbia - Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00;

Grupa D: Uruguay - Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00;

              Anglia - Italia, la Manaus, ora 01.00;

Grupa C: Coasta de Fildeş - Japonia, la Recife, ora 04.00

15 iunie:

Grupa E: Elveţia - Ecuador, la Brasilia, ora 19.00,

              Franţa - Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00;

Grupa F: Argentina - Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00;

16 iunie:

Grupa G: Germania - Portugalia, la Salvador, ora 19.00;

              Ghana - SUA, la Natal, ora 01.00;

Grupa F:  Iran - Nigeria, la Curitiba, ora 22.00;

17 iunie:

Grupa H: Belgia - Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00;

              Rusia - Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00;

Grupa A:  Brazilia - Mexic, la Fortaleza, ora 22.00;

18 iunie:

Grupa B: Australia - Olanda, la Porto Alegre, ora 19.00;

              Spania - Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00;

Grupa A: Camerun - Croaţia, la Manaus, ora 01.00;

19 iunie:

Grupa C: Columbia - Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19.00;

              Japonia - Grecia, la Natal, ora 01.00;

Grupa D: Uruguay - Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00; 

20 iunie:

Grupa D: Italia - Costa Rica, la Recife, ora 19.00;

Grupa E: Elveţia - Franţa, la Salvador, ora 22.00;

              Honduras - Ecuador, la Curitiba, ora 01.00;

21 iunie:

Grupa F: Argentina - Iran, la Belo Horizonte, ora 19.00;

              Nigeria - Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01.00;

Grupa G: Germania - Ghana, la Fortaleza, ora 22.00;

22 iunie:

Grupa H: Belgia - Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00;

              Coreea de Sud - Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00;

Grupa G: SUA - Portugalia, la Manaus, ora 01.00;

23 iunie:

Grupa B: Australia - Spania, la Curitiba, ora 19.00;

              Olanda - Chile, la Sao Paulo, ora 19.00;

Grupa A: Camerun - Brazilia, la Brasilia, ora 23.00;

              Croaţia - Mexic, la Recife, ora 23.00;

24 iunie:

Grupa D: Italia - Uruguay, la Natal, ora 19.00;

              Costa Rica - Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00;

Grupa C: Japonia - Columbia, la Cuiaba, ora 23.00;

              Grecia - Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23.00.

25 iunie:

Grupa F: Nigeria - Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00;

             Bosnia-Herţegovina - Iran, la Salvador, ora 19.00;

Grupa E: Honduras - Elveţia, la Manaus, ora 23.00;

             Ecuador - Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23.00;

26 iunie:

Grupa G: SUA - Germania, la Recife, ora 19.00;

              Portugalia - Ghana, la Brasilia, ora 19.00;

Grupa H: Coreea de Sud - Belgia, la Sao Paulo, ora 23.00;

              Algeria - Rusia, la Curitiba, ora 23.00.

OPTIMILE DE FINALĂ

28 iunie: locul 1 grupa A - locul 2 grupa B - la Belo Horizonte, ora 19.00 - meciul 49

28 iunie: locul 1 grupa C - locul 2 grupa D - la Rio de Janeiro, ora 23.00 - meciul 50

29 iunie: locul 1 grupa B - locul 2 grupa A - la Fortaleza, ora 19.00 - meciul 51

29 iunie: locul 1 grupa D - locul 2 grupa C - la Recife, ora 23.00 - meciul 52

30 iunie: locul 1 grupa E - locul 2 grupa F - la Brasilia, ora 19.00 - meciul 53

30 iunie: locul 1 grupa G - locul 2 grupa H - la Porto Alegre, ora 23.00 - meciul 54

1 iulie: locul 1 grupa F - locul 2 grupa E - la Sao Paulo, ora 19.00 - meciul 55

1 iulie: locul 1 grupa H - locul 2 grupa G - la Salvador, ora 23.00 - meciul 56

SFERTURILE DE FINALĂ

4 iulie: câștigătoare meci 53 - câștigătoare meci 54 - la Rio de Janeiro, ora 19.00 - partida 57

4 iulie: câștigătoare meci 49 - câștigătoare meci 50 - la Fortaleza, ora 23.00 - partida 58

5 iulie: câștigătoare meci 55 - câștigătoare meci 56 - la Brasilia, ora 19.00 - partida 59

5 iulie: câștigătoare meci 51 - câștigătoare meci 52 - la Salvador, ora 23.00 - partida 60

SEMIFINALE

8 iulie: câștigătoare meci 57 - câștigătoare meci 58 - la Belo Horizonte, ora 23.00 - partida 61

9 iulie: câștigătoare meci 59 - câștigătoare meci 60 - la Sao Paulo, ora 23.00 - partida 62

FINALA MICĂ

12 iulie: învinsa meci 61 - învinsa meci 62 - la Brasilia, ora 23.00

FINALA

13 iulie: câștigătoare meci 61 - câștigătoare meci - la Rio de Janeiro, ora 22.00.

(sursa: MEDIAFAX)