Scandal la Baia Mare - Steaua: 14.000 de spectatori pe 7.000 de locuri

521207 521207 arena11

A fost nebunie în tribunele stadionului din Baia Mare. 14.000 de oameni s-au înghesuit pe 7.200 de locuri pentru a vedea duelul din optimile Cupei cu Steaua.

Observatorul n-a vrut să dea drumul partidei, dar Jandarmeria a garantat că nu vor exista incidente.

Echipa din Liga a II-a i-a pus mari probleme campioanei. Arnăutu a avut prima ocazie a întâlnirii. Steaua a răspuns prin Chipciu, apoi s-a trezit condusă pe tabelă. Paul Păcurar l-a învins pe Cojocaru.

Steliştii au egalat până la pauză: Tade a transformat penalty-ul obţinut de Nicuşor Stanciu.

Roş-albaştrii nu s-au regăsit nici după pauză. Tot FCM Baia Mare a fost mai aproape de gol.

Partida a intrat în prelungiri, unde gazdele au mai avut o ocazie uriaşă. Leonte a nimerit bara din câţiva metri.

Entuziasmul echipei din Baia Mare s-a stins la penalty-uri. Pop şi Hodor au ratat, în timp ce steliştii au trimis mingea în poartă de fiecare dată şi şi-au asigurat prezenţa în sferturile Cupei României.

Pe stelişti îi aşteaptă duminică o deplasare grea şi în campionat. Joacă, în Gruia, cu CFR Cluj, de la ora 20:30, pe Digi Sport 1.