Tecău și Rojer și-au asigurat participarea la Turneul Campionilor

338537 338537 horia tecau rojer

În meciul din turul II de la ATP Masters Paris, cu Robert Lindstedt și Lukasz Kubot, Rojer și Tecău au avut nu mai puțin de 7 mingi de break în primul set, însă nu au fructificat niciuna. S-a ajuns la tiebreak, însă acolo Horia și Jean-Julien au fost de netrecut și s-au impus cu 7-3, scrie digisport.ro.

În setul secund, adversarii lor s-au impus de două ori pe serviciul advers și au egalat situația la acte: 6-3.

În supertiebreak, Tecău și colegul său au câștigat cu 10-5 și astfel și-au asigurat accesul în sferturile de finală de la Paris. Scorul final a fost 7-6, 3-6, 10-5.

Pentru un loc în semifinalele competiției din capitala Franței, Horia și Jean-Julien se vor duela cu echipa Eric Butorac/Raven Klaasen.

Turneul ATP Masters de la Paris se desfășoară în această săptămână și este transmis ÎN DIRECT pe canalele Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.

Turneul Campionilor va avea loc între 9-16 noiembrie și va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.