VIDEO. Barcelona, al doilea eşec consecutiv

real sociedad - barcelona GettyImages-520032818

Bascii au deschis scorul în debutul întâlnirii prin Oyarzabal. Barca a alergat în zadar după egalare, iar Sociedad s-a impus astfel cu 1 la 0.

Fără golgheterul Luis Suarez, suspendat, Barcelona nu a avut vreo şansă în faţa argentinianului Rulli. Messi nu a găsit nici el drumul spre golul 500 al carierei, în ciuda faptelor că şansele nu i-au lipsit. În minutul 49, a trimis pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă, apoi a fost blocat în două rânduri de Rulli

După acest eşec, trupa lui Luis Enrique mai are trei puncte avans faţă de Atletico şi patru faţă de Real Madrid.

Pentru Barcelona urmează returul cu Atletico din sferturile Ligii Campionilor şi meciul de pe teren propriu cu Valencia, duminica viitoare, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, de la ora 21:30.

Mai multe detalii şi imagini, pe digisport.ro.