Sari la conținut

EURO 2016 | După o lună de fotbal au mai rămas doar Franţa şi Portugalia

Foto: Gulliver/GettyImages

Finala EURO 2016 

10 iulie (ora 22.00) PORTUGALIA - FRANŢA (Stade de France, Saint-Denis - Meciul 51)



Faza eliminatorie

Optimi de finală EURO 2016 

25 iunie (ora 16.00) Elveţia - Polonia (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne) Meciul 37 1-1 (4-5) 
25 iunie (ora 19.00) Ţara Galilor - Irlanda de Nord (Parc des Princes, Paris) Meciul 38 : 1-0 
25 iunie (ora 22.00) Croaţia - Portugalia (Stade Félix-Bollaert, Lens) Meciul 39: 0-1 (a.e.t)
26 iunie (ora 16.00) Franţa - Irlanda (Stade des Lumieres, Lyon) Meciul 40 2-1
26 iunie (ora 19.00) Germania - Slovacia (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq) Meciul 41 3-0 
26 iunie (ora 22.00) Ungaria - Belgia (Stadium Municipal, Toulouse) Meciul 42 0-4
27 iunie (ora 19.00) Italia - Spania (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 43 2-0
27 iunie (ora 22.00) Anglia - Islanda (Allianz Riviera, Nice) Meciul 44 1-2

Sferturi de finală EURO 2016 

30 iunie (ora 22.00) Polonia - Portugalia (Stade Vélodrome, Marseille) Meciul 45 1-1 (2-3p)
1 iulie (ora 22.00) Țara Galilor - Belgia (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq) Meciul 46 3-1
2 iulie (ora 22.00) Germania - Italia (Stade Bordeaux-Atlantique, Bordeaux) Meciul 47 1-1 (6-5p)
3 iulie (ora 22.00) Franţa - Islanda (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 48 5-2

Semifinale EURO 2016 

6 iulie (ora 22.00) Portugalia - Țara Galilor (Stade des Lumieres, Lyon - Meciul 49) 2-0
7 iulie (ora 22.00) Germania - Franța (Stade Vélodrome, Marseille - Meciul 50) 0-2

 


 

Programul meciurilor de la EURO 2016 (toate orele sunt ora României)

Grupa A 

10 iunie (ora 22.00) Franța — România (Stade de France, Saint-Denis) 2 - 1
11 iunie (ora 16.00) Albania — Elveția (Stade Félix-Bollaert, Lens) 0 - 1
15 iunie (ora 19.00) România — Elveția (Parc des Princes, Paris) 1 - 1
15 iunie (ora 22.00) Franța — Albania (Stade Vélodrome, Marseille) 2 - 0
19 iunie (ora 22.00) România — Albania (Stade des Lumieres, Lyon) 0 - 1
19 iunie (ora 22.00) Elveția — Franța (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq) 0 - 0

Clasament grupa României

#EchipăMJ V E  Î  Golaveraj Puncte
1.Franţa 3 2 1 0    4 - 1    7
2.Elveţia 3 1 2 0    2 - 1    5
3.Albania 3 1 0 2    1 - 3    3
4.România 3 0 1 2    2 - 4    1



Grupa B 

11 iunie (ora 19.00) Țara Galilor — Slovacia (Matmut Atlantique, Bordeaux) 2 - 1
11 iunie (ora 22.00) Anglia — Rusia (Stade Vélodrome, Marseille) 1 -1
15 iunie (ora 16.00) Rusia — Slovacia (Stade Pierre-Mauroy, Lille) 1 - 2
16 iunie (ora 16.00) Anglia — Țara Galilor (Stade Bollaert-Delelis, Lens) 2 - 1
20 iunie (ora 22.00) Rusia — Țara Galilor (Stadium Municipal, Toulouse) 0 - 3
20 iunie (ora 22.00) Slovacia — Anglia (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne) 0 - 0

Clasament

#EchipăMJ V E  Î  Golaveraj Puncte
1.Ţara Galilor 3 2 0 1    6 - 3

    6

2.Anglia 3 1 2 0    3 - 2    5
3.Slovacia 3 1 1 1    3 - 3    4
4.Rusia 3 0 1 2    2 - 6    1

Grupa C 

12 iunie (ora 19.00) Polonia — Irlanda de Nord (Allianz Riviera, Nice) 1 - 0
12 iunie (ora 22.00) Germania — Ucraina (Stade Pierre-Mauroy, Lille) 2 - 0
16 iunie (ora 19.00) Ucraina — Irlanda de Nord (Stade des Lumieres, Lyon) 0 - 2
16 iunie (ora 22.00) Germania — Polonia (Stade de France, Saint-Denis) 0 - 0
21 iunie (ora 19.00) Ucraina — Polonia (Stade Vélodrome, Marseille) 0 - 1
21 iunie (ora 19.00) Irlanda de Nord — Germania (Parc des Princes, Paris) 0 - 1

Clasament

#EchipăMJ V E  Î  Golaveraj Puncte
1.Germania 3 2 1 0    3 - 0    7
2.Polonia 3 2 1 0    2 - 0    7
3.Irlanda de Nord 3 1 0 2    2 - 2    3
4.Ucraina 3 0 0 2    0 - 5    0

Grupa D 

12 iunie (ora 16.00) Turcia — Croația (Parc des Princes, Paris) 0 - 1
13 iunie (ora 16.00) Spania — Cehia (Stadium Municipal, Toulouse) 1 - 0
17 iunie (ora 19.00) Cehia — Croația (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne) 2 - 2
17 iunie (ora 22.00) Spania — Turcia (Allianz Riviera, Nice) 3 - 0
21 iunie (ora 22.00) Cehia — Turcia (Stade Bollaert-Delelis, Lens) 0 - 2
21 iunie (ora 22.00) Croația — Spania (Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux) 2 - 1

Clasament

#EchipăMJ V E  Î  Golaveraj Puncte
1.Croaţia 3 2 1 0    5 - 3    7
2.Spania 3 2 0 1    5 - 2    6
3.Turcia 3 1 0 2    2 - 4    3
4.Cehia 3 0 1 2    2 - 5    1

Grupa E 

13 iunie (ora 19.00) Irlanda — Suedia (Stade de France, Saint-Denis) 1 - 1
13 iunie (ora 22.00) Belgia — Italia (Stade des Lumieres, Lyon) 0 - 2
17 iunie (ora 16.00) Italia — Suedia (Stadium Municipal, Toulouse) 1 - 0
18 iunie (ora 16.00) Belgia — Irlanda (Matmut Atlantique, Bordeaux) 3 - 0
22 iunie (ora 22.00) Italia — Irlanda (Stade Pierre-Mauroy, Lille) 0-1
22 iunie (ora 22.00) Suedia — Belgia (Allianz Riviera, Nice) 0-1

#EchipăMJ V E  Î  Golaveraj Puncte
1.Italia 3 2 0 1    3 - 1    6
2.Belgia  3 2 0 1    4 - 2    3
3.Irlanda 3 1 1 1    2 - 4    4
4.Suedia  3 0 12    1 - 3    1

Grupa F 

14 iunie (ora 19.00) Austria — Ungaria (Matmut Atlantique, Bordeaux) 0 - 2
14 iunie (ora 22.00) Portugalia — Islanda (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne) 1 - 1
18 iunie (ora 19.00) Islanda — Ungaria (Stade Vélodrome, Marseille) 1 - 1
18 iunie (ora 22.00) Portugalia — Austria (Parc des Princes, Paris) 0 - 0
22 iunie (ora 19.00) Islanda — Austria (Stade de France, Saint-Denis) 2 - 1
22 iunie (ora 19.00) Ungaria — Portugalia (Stade des Lumieres, Lyon) 3 - 3

#EchipăMJ V E  Î  Golaveraj Puncte
1.Ungaria 3 1 2 0    6 - 4    5
2.Islanda  3 1 2 0    4 - 3    5
3.Portugalia  3 0 3 0    4 - 4    3
4.Austria 3 0 1 2    1 - 4    1