EURO 2016 | Grupa C: Polonia - Irlanda de Nord, cu arbitri români. 1-0, scor final

gol polonia

Minutul 85: Statisticile meciului arată că Polonia domină clar întâlnirea. Irlanda de Nord a trimis mingea spre poarta adversă de două ori - în ultimele 20 de minute - şi a obţinut până acum un corner. Stă prost şi la posesia mingii: 38%

Minutul 65: Calificată pentru prima dată la Turneul Final al Campionatului European, Irlanda de Nord nu a tras niciun şut spre poarta adversarilor. De partea cealaltă, Polonia a avut 13 ocazii şi posesia mingii în 66% din timpul de joc

Minutul 51: Milik deschide scorul pentru Polonia

Minutul 37: Bartosz Kapustka ratează o ocazie pentru Polonia. Atacantul de 19 ani de la Cracovia a fost inclus în lotul Poloniei după ce Grisicki a picat la testele fizice

Minutul 29: Irlanda de Nord nu a mai primit gol în întâlniri oficiale de 300 de minute

Minutul 24: Polonia pare să domine întâlnirea şi are un procentaj de 67% la posesia balonului, cu 5 ocazii de gol. De cealaltă parte, Irlanda de Nord nu a tras niciun şut spre poartă

Antrenor: Michael O'Neill

Polonia şi Irlanda de Nord s-au întâlnit până acum în alte 7 partide oficiale. Palmaresul este, surprinzător, în favoarea Irlandei de Nord, care a câştigat 3 întâlniri, faţă de cele două victorii al poloniei. Alte două meciuri s-au încheiat la egalitate.