ASA Tîrgu-Mureș a mai făcut un pas spre titlu

asa

ASA Tîrgu-Mureş este de neoprit în lupta pentru titlu. Cu Viitorul, ardelenii au profitat din plin de eliminarea lui Mamele. Echipa lui Hagi a avut şansa să deschidă scorul prin Bonilla, iar la faza următoare a primit gol. Hora şi-a adus echipa în avantaj la pauză. În partea secundă, acelaşi Hora a marcat cu un şut plasat perfect.

ASA nu s-a oprit. Ndoye şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, după o pasă primită de la Hora.

Viitorul lui Hagi a încasat gol după gol. Axente a dus scorul la 4 la 0. Nicoliţă a redus din handicap, însă gazdele au refăcut imediat diferenţa pe tabelă. Goga la executat pe Buzbuchi cu un lob de excepţie. În prelungiri, Hora şi-a trecut în cont hat-trickul, iar ASA – Viitorul s-a terminat 6-1.

După această victoire, echipe lui Liviu Ciobotariu s-a distanţat la 5 puncte de Steaua în fruntea clasamentului.