C. Daum: Am pierdut în faţa unei echipe mai bune

KAA Gent v Club Brugge KV - Belgian Jupiler Pro League

Antrenorul echipei naţionale de fotbal vede parte plină a paharului, după România – Polonia 0-3. El atrage atenţia că echipa sa a jucat bine, timp de 20 de minute, în repriza a doua.

Adversarii ne-au fost superiori, au avut calitate individuală mai bună, circulaţia balonului a fost excelentă. Am pierdut împotriva unei echipe mai bune, dar am avut 20 de minute bune în repriza secundă. Am atacat, chiar dacă nu ne-am creat multe ocazii de gol. Dar am demonstrat că vrem să înscriem, să mergem către gol. În prima repriză, însă, am jucat sub valoarea noastră", a spus Daum, într-un interviu pentru Digi Sport.

Christoph Daum le-a răspuns şi celor care îi cer demisia: „Nu voi renunţa, e un moment dificil. Voi face orice pentru a clădi această echipă. Sunt deschis la critici, dar la cele care ajută, nu vreau să fiu tratat cu lipsă de respect."