CSU Craiova a întors rezultatul în faţa Viitorului: 3-1

csu viitorul captura

CSU Craiova a învins cu scorul de 3-1, echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii I. Meciul a fost transmis de Digi24 și Digi Sport.

Derby-ul etapei a 20-a început cu ocazia lui Cristi Ganea, lansat excelent de Vînă. Craiova a replicat pe finalul reprizei, când şutul lui Mitriţă a nimerit bara.

Scorul pauzei, 1-0 pentru Viitorul, a fost stabilit de execuţia acrobatică a lui Ţucudean.

Henţul lui Ţîru în propriul careu a schimbat faţa jocului: fundaşul oaspeţilor a fost eliminat, iar Mitriţă a egalat din penalty. Bancu a marcat pentru 2-1, după şutul în transversală al lui Zlatinski. Dezlănţuiţi, oltenii au închis tabela la 3-1, prin Bărbuţ, aflat la primul gol în tricoul Craiovei.

Craiova a bifat a treia victorie în ultimele patru meciuri de campionat împotriva Viitorului.