Dinamo, prima înfrângere din sezon

dinamo asa

Formaţia Dinamo a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa ASA Târgu Mureş, în ultimul meci al etapei a şaptea a Ligii I, în care a condus cu 1-0 şi a ratat un penalti prin Gnohere, scrie News.ro.

dinamo asa

Dinamo a deschis scorul prin Rotariu, în minutul 60, care a înscris din interiorul careului.

Ianis Zicu a marcat însă de două ori pentru ASA, prima oară în minutul 78, din lovitură liberă, iar a doua oară în minutul 87, din şase metri.

În minutul 32, Gnohere a ratat o lovitură de la 11 metri.

Dinamo a avut un gol anulat în minutul 89 prin Nedelcearu.

ASA Târgu Mureş: Mingote - Cordoş, Mureşan, Dobrosavlevici - Matei, Belu-Iordache, Candrea (E. Dică '79), Feketics (Ciolacu '71) - Zicu, Kuku (Morar '61), Surdu. Antrenor: Dan Alexa

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Popescu, Oliva - Hanca (Nistor '61), Busuladzic, Palic - Rotariu, Gnohere (Nemec '75), Lazăr. Antrenor: Ioan Andone

Cartonaşe galbene: Kuku '19, Mingote '80, Ciolacu '83, Zicu 90+4 / Palic '21, Busuladzic '70, M. Oliva '76, M. Popescu '84, Brănescu 90+4