Liga 1. Steaua – Ceahlăul, 0-1. Gâlcă a odihnit titularii pentru returul cu Ludogoreț

306875 306875 Steaua Ceahlaul

Achim a avut şansa de a deschide scorul, dar Arlauskis a respins în corner. Portarul roş-albaştrilor s-a accidentat până la pauză şi n-a mai putut continua partida. Popadiuc a mai ratat o ocazie, iar scorul a fost 0 - 0 după primele 45 de minute.

În startul reprizei secunde, Achim a punctat pentru 1 - 0, din centrarea lui Dumitraş. Steliştii n-au avut reacţie. Chipciu a irosit singura mare ocazie a campioanei.

Steaua a terminat meciul în 9 oameni. Filip a luat al doilea galben pentru un fault, iar Chipciu a văzut şi el al doilea avertisment pentru o simulare.

S-a terminat 1 - 0 pentru Ceahlăul, iar Steaua a înregistrat primul eşec din actuala ediţie a Ligii 1.