Neymar, debut cu gol la PSG

neymar primul gol

Internaţionalul brazilian Neymar a debutat, duminică seară, cu gol la echipa Paris Saint-Germain, în meciul câştigat, în deplasare, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Guingamp, în etapa a doua a campionatului Franţei.

Neymar a fost integralist şi a înscris în minutul 82. El a fost şi autorul unei pase decisive, pentru Cavani, în minutul 62.

Celălalt gol a fost marcat de Ikoko de la Guingamp, în minutul 52, în propria poartă.

Săptămâna trecută, Neymar a semnat un contract cu PSG până la 30 iunie 2022. Brazilianul a devenit cel mai scump transfer din istoria fotbalului, după ce PSG a plătit clauza de reziliere de 222 de milioane de euro pentru a-l lua de la FC Barcelona.