Sari la conținut

Programul turului Ligii I, ediţia 2014/2015. Rapid-Steaua, în prima etapă

Potrivit Mediafax, programul este următorul:

Etapa I, 26 iulie

Rapid Bucureşti - Steaua Bucureşti

CS Universitatea Craiova - Pandurii Târgu Jiu

CFR Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ

ASA Târgu Mureş - Universitatea Cluj

Concordia Chiajna - Astra Giurgiu

Dinamo Bucureşti - Oţelul Galaţi

FC Braşov - Petrolul Ploieşti

FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş

CSMS Iaşi - FC Viitorul

Etapa a II-a, 2 august

Steaua Bucureşti - CS Universitatea Craiova

Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj

Ceahlăul Piatra Neamţ - ASA Târgu Mureş

Universitatea Cluj - Dinamo Bucureşti

Astra Giurgiu - FC Braşov

Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna

Petrolul Ploieşti - FC Botoşani

Gaz Metan Mediaş - CSMS Iaşi

FC Viitorul - Rapid Bucureşti

Etapa a III-a, 9 august

Rapid Bucureşti - Gaz Metan Mediaş

CS Universitatea Craiova - FC Viitorul

CFR Cluj - Steaua Bucureşti

Concordia Chiajna - Universitatea Cluj

Dinamo Bucureşti - ASA Târgu Mureş

FC Braşov - Oţelul Galaţi

FC Botoşani - Astra Giurgiu

CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a IV-a, 16 august

ASA Târgu Mureş - Concordia Chiajna

Steaua Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamţ - Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj - FC Braşov

Astra Giurgiu - CSMS Iaşi

Oţelul Galaţi - FC Botoşani

Petrolul Ploieşti - Rapid Bucureşti

Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova

FC Viitorul - CFR Cluj

Etapa a V-a, 23 august

Rapid Bucureşti - Astra Giurgiu

CS Universitatea Craiova - Petrolul Ploieşti

CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti

FC Braşov - ASA Târgu Mureş

FC Botoşani - Universitatea Cluj

CSMS Iaşi - Oţelul Galaţi

Steaua Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ

Pandurii Târgu Jiu - FC Viitorul

Etapa VI-a, 30 august

ASA Târgu Mureş - FC Botoşani

Dinamo Bucureşti - FC Braşov

Ceahlăul Piatra Neamţ - Concordia Chiajna

Universitatea Cluj - CSMS Iaşi

Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova

Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti

Petrolul Ploieşti - CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu

FC Viitorul - Steaua Bucureşti

Etapa a VII-a, 13 septembrie

Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj

CS Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

CFR Cluj - Astra Giurgiu

FC Braşov - Concordia Chiajna

FC Botoşani - Dinamo Bucureşti

CSMS Iaşi - ASA Târgu Mureş

Steaua Bucureşti - Gaz Metan Mediaş

Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti

FC Viitorul - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VIII-a, 20 septembrie

ASA Târgu Mureş - Rapid Bucureşti

Concordia Chiajna - FC Botoşani

Dinamo Bucureşti - CSMS Iaşi

Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov

Universitatea Cluj - CS Universitatea Craiova

Astra Giurgiu - Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi - CFR Cluj

Petrolul Ploieşti - Steaua Bucureşti

Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul

Etapa a IX-a, 27 septembrie

Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti

CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

CFR Cluj - Universitatea Cluj

FC Botoşani - FC Braşov

CSMS Iaşi - Concordia Chiajna

Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu

Pandurii Târgu Jiu - Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Viitorul - Petrolul Ploieşti

Etapa a X-a, 4 octombrie

ASA Târgu Mureş - CFR Cluj

Concordia Chiajna - Rapid Bucureşti

Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova

FC Braşov - CSMS Iaşi

Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani

Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu

Astra Giurgiu - FC Viitorul

Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti

Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş

Etapa a XI-a, 18 octombrie

Rapid Bucureşti - FC Braşov

CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

CFR Cluj - Dinamo Bucureşti

CSMS Iaşi - FC Botoşani

Steaua Bucureşti - Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu - ASA Târgu Mureş

Petrolul Ploieşti - Ceahlăul Piatra Neamţ

Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu

FC Viitorul - Oţelul Galaţi

Etapa a XII-a, 25 octombrie

ASA Târgu Mureş - Steaua Bucureşti

Concordia Chiajna - CFR Cluj

Dinamo Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu

FC Braşov - CS Universitatea Craiova

FC Botoşani - Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ - CSMS Iaşi

Universitatea Cluj - FC Viitorul

Astra Giurgiu - Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi - Gaz Metan Mediaş

Etapa a XIII-a, 1 noiembrie

Rapid Bucureşti - CSMS Iaşi

CS Universitatea Craiova - FC Botoşani

CFR Cluj - FC Braşov

Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna

Astra Giurgiu - Ceahlăul Piatra Neamţ

Petrolul Ploieşti - Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş - Universitatea Cluj

FC Viitorul - ASA Târgu Mureş

Etapa a XIV-a, 8 noiembrie

Rapid Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ

ASA Târgu Mureş - Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna - Steaua Bucureşti

Dinamo Bucureşti - FC Viitorul

FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu

FC Botoşani - CFR Cluj

CSMS Iaşi - CS Universitatea Craiova

Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi - Astra Giurgiu

Etapa a XV-a, 22 noiembrie

CS Universitatea Craiova - Rapid Bucureşti

CFR Cluj - CSMS Iaşi

Steaua Bucureşti - FC Braşov

Pandurii Târgu Jiu - FC Botoşani

Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi

Astra Giurgiu - Universitatea Cluj

Petrolul Ploieşti - ASA Târgu Mureş

Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti

FC Viitorul - Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a, 29 noiembrie

Rapid Bucureşti - CFR Cluj

CS Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

ASA Târgu Mureş - Astra Giurgiu

Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti - Petrolul Ploieşti

FC Braşov - FC Viitorul

FC Botoşani - Steaua Bucureşti

CSMS Iaşi - Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj - Oţelul Galaţi

Etapa a XVII-a, 6 decembrie

CFR Cluj - CS Universitatea Craiova

Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi

Pandurii Târgu Jiu - Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj

Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti

Oţelul Galaţi - ASA Târgu Mureş

Petrolul Ploieşti - Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş - FC Braşov

FC Viitorul - FC Botoşani.