Sari la conținut

UEFA Europa League. Rezultatele meciurilor din etapa a cincea

Foto © Guliver/GettyImages

REZULTATELE PARTIDELOR ETAPEI A CINCEA:

Grupa G

Rijeka (Croaţia) - Standard Liege (Belgia) 2-0

Au marcat: Moises (26), Kramaric (34-penalty)

Feyenoord (Olanda) - FC Sevilla (Spania) 2-0

Au marcat: Toornstra (56), El Ahmadi (83)

Grupa H

Krasnodar (Rusia) - Lille (Franţa) 1-1

Au marcat: Ari (35) / Roux (79)

VfL Wolfsburg (Germania) - Everton (Anglia) 0-2

Au marcat: Lukaku (42), Mirallas (75)

Grupa I

Slovan Bratislava (Slovacia) - Young Boys (Elveţia) 1-3

Au marcat: Soumah (11) / Hoarau (9), Kubo (18, 63)

Sparta Praga (Cehia) - Napoli (Italia) 0-0

Grupa I

Slovan Bratislava (Slovacia) - Young Boys (Elveţia) 1-3

Au marcat: Soumah (11) / Hoarau (9), Kubo (18, 63)

Sparta Praga (Cehia) - Napoli (Italia) 0-0

Grupa K

Dinamo Minsk (Belarus) - PAOK Salonic (Grecia) 0-2

A marcat: Athanasiadis (82, 89)

Guingamp (Franţa) - Fiorentina (Italia) 1-2

Au marcat: Beauvue (45-penalty) / Marin (6), Babacar (13)

Grupa L

Trabzonspor (Turcia) - Metalist Harkov (Ucraina) 3-1

Au marcat: Belkalem (37) Ekici (87), S. Yilmaz (90+5) / Homenyuk (68)

Lokeren (Belgia) - Legia Varşovia (Polonia) 1-0

A marcat: Vanaken (8)

Grupa A

FC Zurich (Elveţia) - Apollon Limassol (Cipru) 3-1

Au marcat: Djimsiti (32), Chikhaoui (38, 59) / Rosa (23)

Villarreal (Spania) - Borussia Monchengladbach (Germania) 2-2

Au marcat: Vietto (27), Cheryshev (63) / Rafael (56), Xhaka (67)

Grupa B

Torino (Italia) - FC Bruges (Belgia) 0-0

HJK Helsinki (Finlanda) - FC Copenhaga (Danemarca) 2-1

Au marcat: Baah (29), Kandji (90+4) / Nilsson (90)

Grupa C

Tottenham (Anglia) - Partizan Belgrad (Serbia) 1-0

A marcat: Stambouli (49)

Asteras Tripolis (Grecia) - Beşiktaş (Turcia) 2-2

Au marcat: Barrales (72), Parra (83) / Demba Ba (15), Tore (61-penalty)

Grupa D

Celtic Glasgow (Scoţia) - FC Salzburg (Austria) 1-3

Au marcat: Johansen (30) / Alan (8, 13), Keita (90+2)

FC Astra (România) - Dinamo Zagreb (Croaţia) 1-0

A marcat: Bukari (51)

Grupa E

Dinamo Moscova (Rusia) - Panathinaïkos (Grecia) 2-1

Au marcat: Triantafyllopoulos (55-autogol), Ionov (61) / Berg (14)

Estoril (Portugalia) - PSV Eindhoven (Olanda) 3-2 - SUSPENDAT*

Au marcat: Toze (12), Kuca (30), Amado (40) / Depay (6), Narsingh (14)

* partida se va relua vineri, 28 noiembrie, ora 18:00

Grupa F

Saint-Etienne (Franţa) - Qarabag (Azerbaidjan) 1-1

Au marcat: van Wolfswinkel (21) / Nadirov (15)

Inter Milano (Italia) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 2-1

Au marcat: Kuzmanovic (30), Osvaldo (51) / Rotan (16)  

Mai multe informații și imagini găsiți pe site-ul Digi Sport.

__________________________________________________________________________________________

Programul partidelor etapei a cincea din grupele Europa League:

Ora 20:00

Grupa G

Rijeka (Croaţia) - Standard Liege (Belgia)

Feyenoord (Olanda) - FC Sevilla (Spania)

Grupa H

Krasnodar (Rusia) - Lille (Franţa) - ora 19:00

VfL Wolfsburg (Germania) - Everton (Anglia), Digi Sport 3

Grupa I

Slovan Bratislava (Slovacia) - Young Boys (Elveţia)

Sparta Praga (Cehia) - Napoli (Italia)

Grupa J

Aalborg (Danemarca) - Steaua (România), Digi Sport 1

Dinamo Kiev (Ucraina) - Rio Ave (Portugalia), Digi Sport 2

Grupa K

Dinamo Minsk (Belarus) - PAOK Salonic (Grecia)

Guingamp (Franţa) - Fiorentina (Italia)

Grupa L

Trabzonspor (Turcia) - Metalist Harkov (Ucraina)

Lokeren (Belgia) - Legia Varşovia (Polonia)

Ora 22:00

Grupa A

FC Zurich (Elveţia) - Apollon Limassol (Cipru)

Villarreal (Spania) - Borussia Monchengladbach (Germania), Digi Sport 3

Grupa B

Torino (Italia) - FC Bruges (Belgia)

HJK Helsinki (Finlanda) - FC Copenhaga (Danemarca)

Grupa C

Tottenham (Anglia) - Partizan Belgrad (Serbia)

Asteras Tripolis (Grecia) - Beşiktaş (Turcia)

Grupa D

Celtic Glasgow (Scoţia) - FC Salzburg (Austria)

FC Astra (România) - Dinamo Zagreb (Croaţia), Digi Sport 1

Grupa E

Dinamo Moscova (Rusia) - Panathinaïkos (Grecia) - ora 18:00, Digi Sport 2

Estoril (Portugalia) - PSV Eindhoven (Olanda)

Grupa F

Saint-Etienne (Franţa) - Qarabag (Azerbaidjan)

Inter Milano (Italia) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina)