VIDEO | Dinamo, cea mai grea înfrângere a sezonului

dinamo

Formaţia Dinamo a fost învinsă de echipa Gaz Metan Mediaş, scor 4-0, în ultimul meci al etapei a XIX-a a Ligii I, în care Mircea Axente şi Azdren Llullaku au marcat de două ori. Primul gol al echipei ardelene a fost marcat dintr-un penalti acordat eronat de arbitrul Alexandru Tudor.

dinamo

În minutul 31, Azdren Llullaku, care a fost faultat de Ceccareli, a transformat un penalti acordat de arbitrul Alexandru Tudor. Reluările au arătat că faultul fundaşului ialian s-a produs în afara careului.

Gaz Metan Mediaş a majorat scorul în minutul 76, când Mircea Axente a marcat după o deviere la şutul lui Eric.

Axente a reuşit dubla în minutul 81, când a profitat de o greşeală a apărării dinamoviste şi a înscris după o minge respinsă de portarul Penedo.

Şi Llullaku a reuşit o dublă, el marcând în minutul 90, tot din penalti, acordat după ce a fost faultat de Nedelcearu.

În minutul 11, gazdele au mai cerut un penalti, la un presupus fault al lui Marici asupra lui Eric.

În minutul 43, May a şutat trimiţând balonul în stâlpul din stânga al porţii gazdelor.

Au evoluat echipele:

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - V. Creţu, C. Petre (A. Muntean '81), I. Cristea, Rugasevic, Bic, Danci, Buzean, Axente (Buziuc '88), Eric de Oliveira (Olaru '86), Llullaku. Antrenor: Cristian Pustai

Dinamo: Penedo - Ceccarelli, Nedelcearu, Marici, St. Filip - Hanca, May Mahlangu, D. Nistor - D. Rotariu, Gnohere (Popa '67), V. Lazăr (Dudea '78). Antrenor: Ioan Andone

Cartonaşe galbene: Llullaku '79 / Ceccarelli '30, Maric '78, Nedelcearu '90+3

Arbitri: Alexandru Tudor - Vasile Marinescu, Sebastian Stoianov - Iulian Călin