Viitorul - Steaua: 0-3. Roș-albaștrii s-au distanțat la nouă puncte de Astra și 10 de Petrolul

steaua viitorul

Steaua se apropie cu paşi repezi de al doilea titlu consecutiv și al 25-lea din istoria clubului, după victoria de la Chiajna în fața trupei lui Gică Hagi, FC Viitorul.

În prima repriză, Mai întâi, Latovlevici a marcat spectaculos, cu un șut la vinclu, potrivit Digi Sport.

Apoi, în mai puțin de două minute, Chipciu a scăpat pe contraatac şi Iancu a înscris primul său gol din acest sezon.

În debutul reprizei secunde, Keşeru, care abia intrase pe teren, a făcut 3-0 la prima atingere de balon, în urma unui șut de la marginea careului care l-a surprins pe Balauru.

Viitorul putea marca golul de onoare prin Axente, dar Tătăruşanu a salvat la singura situaţie de gol a gazdelor.