Simona Halep, victorioasă în primul meci la Roland Garros. A cedat adversarei doar două game-uri

halep-1

Urmăriți AICI LIVE TEXT meciul Simonei.

ACTUALIZARE 18:30 - Victorie ușoară a Simonei Halep. Românca a învins-o în două seturi 6-2, 6-0 pe japoneza Nao Hibino. Halep a practicat un joc agresiv, fiind constantă în evoluție și a cedat doar două game-uri în setul unu. Partida a fost una foarte scurtă, care a durat 43 de minute.

Halep o va avea ca adversară în turul următor pe câştigătoarea partidei dintre Zarina Diyas şi Carina Witthoeft.

O altă româncă, Alexandra Dulgheru (129 WTA), nu a reușit să treacă în turul doi al turneului din capitala Franței. Ea a pierdut în fața Yaninei Wickmayer (52 WTA) în două seturi 1-6, 3-6.

Meciul Irinei Begu cu Mattek-Sands este programat să înceapă în jurul orei 19:30.