VIDEO. „Ce joc aici? E un dezastru!”. Reacția Simonei Halep, când și-a dat seama că pierde meciul

simona halep

Simona Halep, numărul 1 mondial WTA, a fost eliminată de la Turneul Campioanelor de la Singapore, după un meci pierdut în două seturi (6-3, 6-4) contra ucrainencei Elina Svitolina.

În primul set, când era condusă cu 3-0, Simona Halep a cerut intervenția antrenorului său, Darren Cahill, în timpul unei pauze. „Ce joc aici? e un dezastru”, i-a spus Simona, dezamăgită de jocul său.

”Este bine, lucrezi punctele, le joci bine. Trebuie să renunți treptat la aceste greșeli pe care le faci. Controlezi cursa, lucrurile nu sunt atât de grele, încearcă să ridici mingea un pic mai sus. Când ajunge la patru metri poți să încerci să te furișezi spre fileu”, i-a răspuns Darren Cahill.

După intervenția antrenorului, Simona a reușit să câștige trei game-uri, însă a pierdut primul set cu scorul 6-3. Sportiva i-a mai cerut sfatul antrenorului și în setul doi, însă numeroasele erori neforțate au făcut-o să piardă un meci care o putea trimite în semifinale.