FC Braşov, pe loc de playoff în Liga a 2-a

FC BV SAT MARE

FC Braşov a avut probleme doar în prima repriză a meciului cu Olimpia Satu Mare: Iacob a intervenit în faţa lui Kanalos (13), Mărkuş a şutat peste poartă dintr-o poziţie favorabilă (15), iar Brata nu l-a putut învinge nici el pe portarul gazdelor (19). Braşovenii au reacţionat prin Coman (23) şi Puţanu (24). Prima repriză a fost cu ratările, cea de-a doua cu golurile: Braşovul şi-a asigurat practic cele trei puncte cu 25 de minute înainte de final.

Manole a deschis scorul imediat după reluare (47), iar Andor a făcut 2-0 (64). În prelungiri, Horia Popa a fost faultat în careu de Tătaru, iar Ene a stabilit scorul final, 3-0 pentru braşoveni (95), care obţin 7 puncte din 9 posibile în ultimele trei etape şi sunt pe loc de playoff.

Pentru echipa lui Adrian Szabo, urmează meciul din deplasare cu o rivală pentru locurile de playoff, CSM Râmnicu Vâlcea