VIDEO. Astra - Trencin 2-2. Giurgiuvenii s-au calificat în play-off-ul Europa League

5932204-Mediafax Foto-Alexandru Dobre 1

După mai bine de 80 de minute în care scorul a fost alb, meciul s-a aprins pe final și s-au marcat patru goluri în 10 minute.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 83, prin Adi, care a marcat cu capul, după o centrare din corner, la care Silviu Lung jr. a ieșit greșit. După numai trei minute, Ivanosvski a egalat pentru Astra, la capătul unei acțiuni personale.

Trencin a trecut din nou în avantaj în minutul 88, prin Van Kessel, dar Tembo a închis tabela, un minut mai târziu, cu o lovitură de cap, la o fază la care slovacii au cerut fault în atac.

VIDEO. Golurile și cele mai importante faze ale meciului.

Au jucat echipele:

Astra Giurgiu: Lung - Măţel, Găman, Ben Youssef, Junior Morais - Seto (Bărboianu '90), Laban - Tembo, Budescu (Cristescu '63), William (Enache '75) - Ivanovski. Antrenor: Daniel Isăilă.

AS Trencin: Volesak - Cogley, Klescik, Ramon, Mazan - Bero (Hajradinovici '71) - Mondek (Van Kessel '61), William, Stefanik (Malec '80), Holubek - Adi. Antrenor: Lubos Nosicky.