VIDEO. Oțelul - „U” Cluj 2-1. Gălățenii au revenit după ce au fost conduși din minutul 2

51f4053a95f9cf2940000000

Clujenii n-au știut să profite pe deplin de acest start de meci, au fost echipa mai nervoasă și mai precipitată, chiar dacă avea avantajul pe tabelă, parcă speriată de posibilitatea unei victorii la Galați.

VIDEO. Golurile și cele mai importante faze ale partidei

După pauză, Ionuț Badea a schimbat cu folos și a împins disputa în treimea adversă, golurile venind firesc în condițiile în care oaspeții n-au mai putut să facă față la centrul terenului. Dan Popescu și Paraschiv au adus nu doar prospețime, ci și idei utile pentru acțiunile ofensive ale Oțelului.

Neagu a transformat perfect o lovitură liberă din afara careului, iar Marquinhos un penalty discutabil și astfel gălățenii devin lideri după primele două runde, cu două succese la limită, însă esențiale, în condițiile în care ele au fost obținute în fața unor echipe teoretic adversare directe în lupta pentru salvarea de la retrogradare.